Dlaczego makijaż permanentny zmienia kolor?

0

W dzisiejszym zabieganym świecie prawie żadna kobieta nie ma czasu zrobić przed wyjściem do pracy profesjonalnego makijażu, który byłby trwały przez cały dzień. Dlatego z pomocą wychodzą gabinety kosmetyczne oferujące permanentne makijaże. Jest to niesamowita wygoda dla wielu kobiet, które nie muszą już codziennie myśleć o pomalowaniu brwi czy ust, a zamiast tego mogą bez stresu skupić się na codziennych obowiązkach i przeznaczyć pozostały czas na odpoczynek i relaks.

Jednak czasem możemy zauważyć, że makijaż permanentny zbyt łatwo ulega depigmentacji, zmienia kolor lub zaczyna wyglądać po prostu gorzej. Żadna kobieta nie byłaby zadowolona z takiego efektu. Dlaczego więc tak się dzieje i co możemy zrobić aby nasz makijaż permanentny zawsze wyglądał pięknie i naturalnie?

Najtańsze barwniki z tlenkami żelaza najczęstszą przyczyną

Z pewnością brzydkie, pomarańczowe, niebieskie lub zielone brwi po pewnym czasie od zabiegu są zmorą wielu kobiet. Zmiana koloru makijażu permanentnego jest niestety najczęściej spowodowana użyciem przez gabinety kosmetyczne niskiej jakości, tanich barwników z tlenkami żelaza. Z powodu utleniania się tych substancji, zmieniają one kolor na rudy czy rdzawy. Co więcej, tego rodzaju barwniki mogą nawet prowadzić do powstania wielu chorób.

Makijaż permanentny może być również wykonany zbyt płytko, co też przyczynia się do gorszego wyglądu efektów. Z drugiej strony, zbyt głębokie wykonanie zabiegu, przypominającego wtedy tatuaż również jest niepożądanym efektem.

Co możemy zrobić aby temu przeciwdziałać?

Aby skutecznie przeciwdziałać zmianom naszego makijażu i cieszyć się pięknymi efektami przez długi czas, należy przede wszystkim udać się do dobrego, polecanego gabinetu kosmetycznego, który się w takich zabiegach specjalizuje. Dobry gabinet kosmetyczny, jak na przykład Poczucie Piękna używa profesjonalnych barwników nie zawierających tlenków żelaza, które mają ogromny wpływ na odbarwianie się makijażu. Warto wejść na stronę www.poczuciepiekna.pl i sprawdzić ofertę gabinetu. Zapewnia on delikatne, naturalne efekty. Nikt nie będzie w stanie rozpoznać, że twój wygląd to wynik makijażu permanentnego, bo Poczucie Piękna zdecydowanie sprzeciwia się mocnemu, przesadzonemu makijażowi.

Inne sposoby walki ze zmianą koloru makijażu permanentnego

Czasem nasz makijaż permanentny może gorzej wyglądać, gdyż nasza cera jest zbyt tłusta i produkuje bardzo dużo sebum. Warto wtedy dbać i używać kosmetyków matujących skórę, szczególnie przed zabiegiem. Pamiętajmy również, aby nie zapominać o wizycie w gabinecie miesiąc po wykonaniu makijażu permanentnego. Zostanie wtedy wykonany zabieg dopełniający, który utrwali nasz makijaż. Powinniśmy również wiedzieć, że profesjonalne linergistki nigdy nie używają czarnego barwnika. Powinnyśmy więc zwrócić uwagę aby kolor barwnika zawsze oscylował w granicach brązu. Czasem też odbarwianie się makijażu permanentnego jest naturalnym procesem charakterystycznym dla naszej skóry. Warto wtedy po prostu skonsultować się w tej sprawie z naszą ulubioną kosmetyczką i wspólnie omówić problem.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.