Czy karboksyterapia jest bezpieczna?

0

Karboksyterapia to bardzo popularny zabieg stosowany w medycynie estetycznej. Jest to dostosowany do osób w każdym wieku oraz pozwala poprawić wiele mankamentów urody. Czy karboksyterapia jest w pełni bezpieczna dla organizmu?

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia jest nowatorskim zabiegiem, który polega na wstrzyknięciu pod skórę czystego, medycznego dwutlenku węgla. Iniekcja śródskórna lub podskórna z jednoczesnym wstrzykiwaniem kontrolowanych dawek dwutlenku węgla ma na celu rozszerzenie naczyń krwionośnych, a także powstawanie nowych. Pozwala to na odżywienie oraz zregenerowanie komórek. Karboksyterapia powszechnie stosowana jest w przypadku rozstępów, blizn, cellulitu czy cieni pod oczami. Dzięki niej możliwa jest również walka z wypadaniem włosów oraz ze zmarszczkami. Co istotne, przeprowadzenie zabiegu karboksyterapii nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. Należy jedynie unikać wysiłku fizycznego przez około dobę po zabiegu, jednak nie trzeba rezygnować z wykonywania normalnych, codziennych czynności.

Kiedy zdecydować się na karboksyterapię?

Osoby, które zmagają się z wieloletnimi bliznami, rozstępami na ciele (nawet tymi, które powstały w wyniku utraty dużej ilości kilogramów oraz po ciąży), cellulitem, nadmiernym wypadaniem włosów, nieestetycznymi workami pod oczami czy zmarszczkami, powinny zdecydować się na karboksyterapię. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Są nimi ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry, zakażenia bateryjne, grzybicze czy wirusowe, choroby nowotworowe, przeziębienie, niewydolność nerek, serca czy płuc. Osoba wykonująca zabieg, przed przystąpieniem do niego, przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Jedynie pozytywna ocena stanu zdrowia oraz wykluczenie wszelkich przeciwwskazań kwalifikują pacjenta do zabiegu.

Czy karbosyterapia jest bezpieczna?

Wiele mówi się o szkodliwości dwutlenku węgla, dlatego niektórym może wydawać się, że karboksyterapia nie jest bezpiecznym zabiegiem. Tymczasem jest dokładnie na odwrót. Karboksyterapia jest w pełni bezpieczna, ponieważ wstrzykiwany dwutlenek węgla podaje się w kontrolowanych dawkach. Co więcej, jest to czysty, medyczny gaz. Jedyne niebezpieczeństwo przeprowadzenia zabiegu może pojawić się, gdy pacjent nie powinien być do niego zakwalifikowany (ze względu na przeciwwskazania) lub gdy karboksyterapii podejmuje się niedoświadczona osoba. Dlatego też warto wybierać miejsca, w których pracuje wykwalifikowany personel, a w dodatku zabiegi przeprowadzane są z użyciem najwyższej jakości sprzętu. Z ofertą bardzo dobrego gabinetu kosmetycznego można zapoznać się na stronie www.poczuciepiekna.pl. Nie należy przejmować się tym, że po zabiegu miejsce wykonania nakłucia może być lekko obrzęknięte. Jeżeli będziemy stosować się do wszelkich zaleceń osoby wykonującej zabieg, obrzęk powinien zejść po kilku dniach. Jest to bowiem normalna reakcja skóry po karboksyterapii. Efekt zabiegu będzie zaś można podziwiać przez bardzo długi okres czasu, po wykonaniu całej serii zabiegów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj