Premiera Wirtualnej Przygody Pana Kleksa – tego brakowało w internecie!

0

Bajka Panka Kleksa 3 lutego uruchomi pierwszą taką w Polsce innowacyjną platformę – Wirtualną Przygodę Pana Kleksa. Ta skierowana do najmłodszych, rozgrywająca się w wirtualnym świecie zabawa jest rozszerzeniem stacjonarnej działalności popularnej „Bajki”. Decydując się na zakup biletu, otrzymujemy dostęp do rozgrywki na żywo, stawiającej na zabawę, rozwój i edukację dzieci.

Wirtualna Przygoda Pana Kleksa zabierze najmłodszych w podróż po krainach znanych z kart powieści Jana Brzechwy (takich jak Królestwo Bajdocji, Ostatni Rezerwat i Kraina Szpaka Mateusza). Uczestnicy stworzą swoje własne avatary i pod czujnym okiem profesora Kleksa (w rolę którego wciela się przewodnik Bajki Pana Kleksa) wyruszą na poszukiwania zaginionych magicznych guzików, rozrzuconych po całym wirtualnym świecie przez psotliwego przyjaciela pana Kleksa – Beboka. Rozgrywka na żywo obfituje w liczne quizy, zagadki i wyzwania. Podczas przygody uczestnicy znajdą również kryształy wiedzy, zawierające naukowo-historyczne ciekawostki.

Jak mówi Krzysztof Tkaczyk, dyrektor kreatywny firmy New Amsterdam, odpowiedzialnej za powstanie Wirtualnej Przygody Pana Kleksa: „technologia w tej przygodzie to jedynie narzędzie pomagające uruchomić wyobraźnię, wyzwolić wspólne emocje oraz podkreślić prawdę opowieści – na tym polega prawdziwy storytelling”.

W zabawie może wziąć udział do 20 uczestników, a nad wszystkim czuwa wykwalifikowany przewodnik, który wciela się w rolę pana Kleksa lub królowej Aby. Sprawia to, że rozrywka jest przemyślana i wartościowa, a dzieci nie są pozostawione same sobie w wirtualnym świecie. Biletowany dostęp gwarantuje udział w bezpiecznej rozrywce, w której uczestnicy nie są anonimowi.

Ważnym elementem Wirtualnej Przygody jest wykorzystanie przestrzennego dźwięku. Wszyscy uczestnicy mogą rozmawiać ze sobą bezpośrednio za pomocą mikrofonów, a nawet tworzyć specjalne pokoje, przeznaczone do rozmów w mniejszych grupach. Sprzyja to nawiązywaniu nowych znajomości między rówieśnikami, co jest szczególnie cenne w sytuacji ograniczenia możliwości spotkań na żywo.

Wirtualna Przygoda Pana Kleksa to inicjatywa Bajki Pana Kleksa w Katowicach, pierwszej w Polsce wytwórni kultury, nauki i zabawy. Od otwarcia w grudniu 2019 w katowickiej Fabryce Porcelany, cieszyła się dużym zainteresowaniem rodzin z całej Polski.

„Pandemia zaskoczyła nas po czterech miesiącach od otwarcia. Byliśmy świadomi, że w tak krótkim czasie nie byliśmy w stanie zbudować rzeszy fanów, którzy pomogą nam przetrwać ten niezwykle trudny czas. Początkowo byliśmy przerażeni sytuacją, ale bardzo szybko rozpoczęliśmy działania w sieci” – mówi Grzegorz Pietraszewski, założyciel i pomysłodawca Bajki Pana Kleksa.

Zwieńczeniem przeprowadzonych z sukcesem spotkań, akcji i eventów online stała się Wirtualna Przygoda Pana Kleksa. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Decydując się na zakup biletu otrzymujemy aplikację do pobrania oraz dostęp do 60 minut zabawy na żywo w towarzystwie bajkowego przewodnika.

Wirtualna Przygoda zostanie uruchomiona już 3 lutego. Bilety w cenie 29 zł są dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej https://bajkapanakleksa.pl/wirtualna-przygoda-pana-kleksa. Do uruchomienia aplikacji wymagany jest komputer z systemem Windows 10.

Projekt jest realizowany w ramach Działania 3.2 „Innowacje w MŚP” w ramach Osi Priorytetowej III „Konkurencyjność MŚP” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Źródło informacji: Bajka Pana Kleksa – Centrum Kultury Nauki i Zabawy