Historyczne zakątki Europy, które warto zobaczyć

0

Kontynent ma wiele wspaniałych miejsc do zwiedzenia. Malownicze miejsca cieszą zachwycającymi widokami z wieloma obiektami sięgających czasów średniowiecza. Piękno przyrody w połączeniu z ciekawymi budowlami stwarzają idealne warunki do wypoczynku. Przy okazji mamy możliwość zobaczenia miejsc wartych obejrzenia.

Piękne zakątki europejskie

Sandomierz to miasto które odwiedza tysiące ludzi. Jego perełką jest wspaniały rynek z ratuszem znajdującym się w centralnym punkcie. Budynek pochodzi z XIV wieku w stylu gotyckim o renesansowych kształtach zahaczająca charakterem o barok. Dookoła rynku ustawione są ciekawe kamienice, najpiękniejsza z nich to Oleśnicka. Dodatkowo katedra z pięknym ołtarzem zachwyca swym widokiem. O innych podobnych miejscach w Polsce można przeczytać na portalu Funokay.

Wybrzeże Amalfi we Włoszech jest uznane pod względem widokowym za najbardziej malownicze. Wizytówką okolicy są miasteczka pnące się po klifach. Zapierają dech w piersiach. Miejsce warte zwiedzenia. Wenecja jest to jedyne miasto na świecie położone na wodzie z ogromną ilością zabytków. Miejsce bardzo romantyczne, w sam raz dla zakochanych. Sycylia zachwyca swoim egzotycznym klimatem, wieloma zabytkami i pięknymi krajobrazami. Ponadto posiada czynny wulkan o nazwie Etna. Sardyna ma bogatą florę i faunę. Rafy kolarowe, pachnące kwiaty oraz flamingi i żurawie – oto co możemy tutaj zobaczyć. Piękno przyrody zachwyca swoimi obrazami. Na https://boo.pl/ można dowiedzieć się, jak przygotować się do takiej podróży.

Chorwacja posiada całkowicie bezkonkurencyjny Park Narodowy Jezior Plitwickich, gdzie 16 jezior połączonych jest 92 wodospadami. Kolor wody jest zachwycający, jak z bajki o odcieniach turkusu, szmaragdu i szafiru. Turyści mogą oglądać te widoki dzięki kładkom rozciągającym się po powierzchni wody. Dubrownik uważany jest za najpiękniejsze miasto na świecie. Wąskie kamienne uliczki Starego Miasta zachwycają. Widok murów obronnych z lotu ptaka robi ogromne wrażenie.

Korsyka to piękna wyspa we Francji z wieloma malowniczymi plażami. W sam raz dla osób lubiących wylegiwanie się na słońcu. Piękno przyrody jest oszałamiające. Można tam zwiedzić osadę piracką, Cytadelę, piękny port z jachtami oraz kościół św. Dominikana. Oczywiście atrakcji jest o wiele więcej. Dodatkowo mamy szeroki wybór restauracji z lokalnymi przysmakami. A o tym, jaki wpływ poznawanie miejsc ma wpływ na nasz rozwój, można przeczytacie na https://joysy.pl/.

Bawaria znajdująca się na południu Niemiec charakteryzuje się malowniczymi miastami i średniowiecznymi uliczkami, które są zadbane i czyste. W zasięgu mamy wspaniały krajobraz Alp Bawarskich. Miejscem wartym obejrzenia jest Nowy Ratusz oraz Plac Mariacki czy też rezydencja władców Bawarii. Pałac Schleissem wybudowany przez Maksymiliana II Augusta daje nam możliwość obejrzenia obrazów przedstawiających bitwy Jana III Sobieskiego.

Podsumowując, podróże, szczególnie te o walorze edukacyjnym, są zawsze wartym uwagi doświadczeniem. Na stronie Brainboss.pl sprawdzicie, jakie miejsca kryją w sobie inne ciekawe historie.