Eventy online – szansa na poszerzenie horyzontów

0

Eventy online coraz mocniej zmieniają naszą rzeczywistość. Szeroki wybór tego typu wydarzeń pozwala niemal każdego dnia poznawać nowe formy sztuki. Siłą rzeczy eventy online stają się bardziej popularne niemal z dnia na dzień. Przed 2020 rokiem odbywało się ich niewiele, ale teraz wydają się wyrastać do rangi osobnej gałęzi rozrywki i jest szansa, że zostaną z nami na stałe.

W sieci odbywają się już właściwie wszystkie formy wydarzeń. Online możemy więc obejrzeć wirtualny koncert czy wystawę, na które byśmy się nie wybrali ze względu na odległość. Przenoszenie się wydarzeń do sieci zdecydowanie jest więc okazją na poszerzenie horyzontów. Informacje o wielu ciekawych wydarzeniach można znaleźć na przykład na portalu SOXX.

Jak wyglądają koncerty i spektakle online?

Koncerty online pojawiły się już właściwie w pierwszych dniach wiosennego lockdownu. Taka forma dawała widzom wiele radości, a o wpływie muzyki na dobre samopoczucie można przeczytać na https://tiptors.pl/

Twórcy w domu lub studiu nagraniowym robili streamingi za pomocą kamerki internetowej. Sytuację zmieniła impreza Męskie Granie, która do sieci przeniosła występy swoich profesjonalnych i niejednokrotnie znanych twórców. Dużo dały też dotacje z Ministerstwa Kultury i Nauki. Dzięki nim kolejne rzesze twórców otrzymały fundusze na zaprezentowanie swoich umiejętności w sieci. Co ciekawe, online zaczęły odbywać się także spektakle wielu teatrów. Występy artystów możemy zobaczyć po sprawdzeniu odpowiedniego harmonogramu. Na portalu Liveasily.pl można śledzić na bieżąco informacje o nowych wydarzeniach.

Wystawy i inne eventy online

Coraz więcej elementów interaktywnych oferują muzea. Na przykład w Śląskim możemy skorzystać z wirtualnego zwiedzania. Wybieramy wystawę, a następnie wkraczamy do wnętrza komputerowego modelu budynku. Tutaj możemy poruszać się trochę jak w grze, a trochę jak dobrze nam znanych mapach Google. Doświadczenie jest naprawdę ciekawe. Przy odrobinie wyobraźni można naprawdę poczuć się jak w muzeum.

Nie powinno też dziwić, że do sieci przenoszą się spotkania autorskie. One jednak są w dużym skrócie live’ami na Youtubie z pisarzem czy twórcą w roli głównej. O innych ciekawych wydarzeniach tego rodzaju można przeczytać w serwisie Catchlife.