O czym pamiętać budując podjazd z betonu

0

Betonowy podjazd to niezaprzeczalna wygoda. Droga prowadząca wprost do domowego garażu, wykonana z trwałego materiału jest bardzo praktyczna. Bardzo trwała, odporna na wszelakie uszkodzenia mechaniczne oraz bardzo łatwa w utrzymaniu, jest również estetycznym dodatkiem w całej aranżacji posesji. O czym należy pamiętać, budując podjazd z betonu?

Dobry beton to dobry podjazd

Tak jak cement, kruszywa i woda są niezbędną podstawą do wykonania betonu, tak beton stanowi optymalny materiał do wykonania każdego podjazdu. Mieszanka o wysokiej wytrzymałości, dobrej wodoodporności doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. Gorące lato czy mroźna zima nie sprawią najmniejszych kłopotów. Dzięki temu, wsiadając w garażu do samochodu, będziesz miał pewność, że bez najmniejszych przeszkód wyjedziesz nim na drogę. Aby Twój podjazd spełniał najwyższe wymagania, musi być wykonany z materiałów najwyższej jakości. Te dostarczą lokalne betoniarnie, skupione w ogólnopolskiej sieci punktów sprzedaży koncernu Górażdże. Mieszkasz na Mazowszu – skorzystaj z oferty warszawskich punktów sprzedaży. Budujesz w Wielkopolsce – nic prostszego, beton dostarczony zostanie wprost z Poznania. Szukasz materiału na Suwalszczyźnie? A może interesuje Cię beton Kraków? Wystarczy jeden telefon, aby otrzymać niezbędną ilość mieszanki, w odpowiedniej konsystencji w bardzo korzystnej cenie. Sprawdź sam!

Prawidłowo wykonany podjazd z betonu

Prawidłowo wykonany podjazd to nie tylko najwyższej jakości materiały. Jeżeli chcesz korzystać z niego przez wiele lat, zadbaj koniecznie o wszystkie, niezbędne etapy jego budowy. Prace rozpoczynamy więc od opracowania projektu i przygotowania terenu. Wyznaczenie krawędzi cienką linką pozwoli nam na wskazanie miejsca pracy. Pomiędzy ograniczeniami wykonujemy wykop, na którego dnie wsypujemy gruz. To warstwa nośna całej konstrukcji. Po przygotowaniu szalunku i montażu listew dylatacyjnych wylewamy rzadki beton. Wypełnia on wolne przestrzenie pomiędzy kamieniami i stanowi pierwszą warstwę konstrukcji podjazdu. Końcowym etapem jest wylanie wytrzymałej mieszanki betonowej. Dla poprawy jej parametrów warto zadbać o dodatkowe zbrojenie jak również instalację grzewczą.

Przy wykonywaniu podjazdu, szczególnie na etapie projektowania, warto pamiętać, aby spełniał on wszystkie wymagania użytkowe. To nie tylko np. prawidłowe wykonanie instalacji odprowadzającej wodę, to także konieczność dopasowania wymiarów do posiadanego auta (np. odpowiednia szerokość podjazdu czy właściwy promień skrętu).

Wylewka czy płyta

Choć podjazdy wykonane w technologii wylewek są częściej spotykane, to innym wariantem doskonale sprawdzającym się w każdym terenie, są podjazdy wykonane z gotowych elementów, płyt betonowych. Prosta, tania, szybka w montażu i niezwykle wytrzymała jest z powodzeniem stosowana nie tylko na placach budów, ale również jako podjazdy czy nawet całe drogi dojazdowe.

Beton jest jednym z najważniejszych materiałów budowlanych. Jego unikatowe właściwości wykorzystywane są nie tylko przy powstawaniu budynków, mostów czy wielkiej infrastrukturze. Jest to doskonały materiał do wykonywania mniejszych elementów takich jak. np. przydomowe podjazdy. Dzięki nim unikniemy kłopotów na początku naszej drogi.