Jak zdjąć hybrydę w domu? Prosta instrukcja krok po kroku

0

Lakiery hybrydowe wyróżniają się ogromną ilością zalet w porównaniu do ich klasycznych odpowiedników. Te nie odpryskują, mają piękne kolory i wyglądają świetnie na paznokciach, oraz umożliwiają tworzenie zarówno skomplikowanych jak i prostych wzorków. Wszystko wygląda dobrze, jednak w pewnym momencie zaczynają pojawiać się nieestetyczne odrosty, które mogą popsuć cały efekt. Jest to czas w którym należy usunąć manicure hybrydowy, i zastąpić go nowym. Pytanie zatem jak zrobić to szybko i skutecznie? Jakich produktów do tego użyć? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Mamy dla Was kilka niezwykle przydatnych wskazówek!

Czego NIE robić podczas usuwania hybryd?

Lakiery hybrydowe mimo swojej trwałości sięgającej nawet 3-4 tygodni, należy w pewnym momencie ściągnąć z paznokci. Jeżeli więc korzystamy z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego, nie musimy zaprzątać sobie głowy odrostami, ale co zrobić jeżeli wykonujemy go we własnym zakresie? Gdy wiemy jak zrobić manicure hybrydowy, czas najwyższy nauczyć się usuwania stylizacji w domowym zaciszu!

Zanim jednak przystąpimy do zmywania hybryd, warto sprawdzić czego nie powinno się robić podczas zabiegu:

  • nie powinno się zdzierać i odrywać hybryd na siłę, w ten sposób zniszczymy bowiem płytkę paznokcia,
  • nie powinno się ściągać paznokci hybrydowych metalowym dłutkiem, które może powodować mikrouszkodzenia,
  • nie powinno się moczyć całych dłoni w acetonie, ani przesadzać z jego używaniem.

Skoro wyjaśniliśmy już czego nie powinno się robić podczas zabiegu usuwania manicure hybrydowego, czas poznać dostępne metody. Mamy do wyboru dwa rodzaje, choć warto zaznaczyć że różnią się od siebie stopniem zaawansowania. Pierwszy z nich to usunięcie hybryd frezarką, zaś drugi to usuwanie lakieru hybrydowego za pomocą acetonu.

Jak ściągnąć hybrydy frezarką?

Usuwanie manicure hybrydowego przy pomocy frezarki wymaga od nas sporej wprawy, dlatego jest to sposób zalecany przede wszystkim profesjonalistkom, lub osobom które przeszły odpowiednie szkolenia. Jeżeli jednak chcemy zrobić to we własnym zakresie, wpierw zaopatrzmy się w niewielki sprzęt. Małe frezarki to koszt kilkudziesięciu złotych, a ich cena zależy przede wszystkim od mocy urządzenia. Im większa moc tym szybciej zdejmiemy lakier hybrydowy, i tym więcej zapłacimy za frezarkę – wyjaśnia nam stylistka marki ManiManiaczki.pl.

Gdy już zaopatrzyliśmy się w odpowiednie urządzenie, wybieramy ceramiczny frez stożkowy, następnie delikatnie opiłowujemy warstwę lakieru na paznokciu. Jeżeli nie mamy odpowiednio dużo wprawy, zaczynamy od wolniejszych ruchów, tak aby nie uszkodzić płytki paznokcia. Frezarki używamy od początku do końca zabiegu, aż do momentu całkowitego usunięcia hybryd.

Jak usunąć lakier hybrydowy acetonem?

Jeżeli nie chcemy wydawać kilkudziesięciu złotych na frezarkę lub po prostu nie czujemy się zbyt pewnie, możemy sięgnąć po aceton do hybryd. Najlepiej jednak wybrać ten, który zawiera lanolinę – jest to substancja pozyskiwana z tłuszczu owiec, która ochrania i natłuszcza skórki, co przeciwdziała negatywnemu wpływowi na kondycję skórek i paznokci acetonu. Gdy już zaopatrzyliśmy się w odpowiedni produkt, czas przejść do działania:

1. Na początek matowimy top przy użyciu bloczku polerskiego, co pozwoli na wniknięcie acetonu w lakier i jego późniejsze usunięcie. Jeżeli na pilniku zaczyna pojawiać się lakier, czas się zatrzymać i przejść do kolejnego kroku.

2. Sięgamy po waciki bezpyłowe, lub jeżeli takich nie mamy, po waciki kosmetyczne które przecinamy na pół, a następnie nasączamy acetonem.

3. Waciki przykładamy do paznokci, a następnie owijamy folią aluminiową w taki sposób aby pokrywała cały paznokieć.

4. Czekamy 10-15 minut, a następnie używając drewnianego patyczka usuwamy resztki lakieru. Pamiętajmy aby go nie zdrapywać, kolor sam powinien schodzić.

5. Na sam koniec resztki lakieru usuwamy cleanerem, odtłuszczając jednocześnie płytkę.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.