Czego nie powinno zabraknąć w domowym zestawie do sprzątania?

0
fot. materiały prasowe

Atrakcyjny wygląd mieszkania nie wynika jedynie z doboru gustownych mebli i stylowych dodatków. Niezwykle ważne jest utrzymanie domowych pomieszczeń w czystości. Pozbawione kurzu półki oraz czyste podłogi lepiej świadczą o domownikach niż najnowszej technologii telewizor. Nikt z nas nie może sobie jednak pozwolić na codzienne gruntowne sprzątanie. Dlatego, gdy już przeznaczymy czas na porządki, to warto stosować akcesoria o wysokiej funkcjonalności oraz sprawdzonej skuteczności.

Miotły i zmiotki

W domowym zestawie do sprzątania nie może zabraknąć miotły i zmiotki. Te akcesoria do sprzątania pozwalają na szybkie pozbycie się zabrudzeń zarówno z podłogi, jak i innych powierzchni. Mimo tego, że w sprzedaży znajduje się cała masa różnego rodzaju odkurzaczy, to żaden z nich nie zastąpi dobrej jakości miotły. Uznanym producentem wyrobów do zamiatania jest polska firma York. W asortymencie firmy znajdują się między innymi:

  • miotły domowe,
  • miotły gumowe,
  • miotły ogrodowe,
  • miotełki do kurzu,
  • trzonki,
  • zmiotki szufelki.

Za pomocą domowych mioteł jesteśmy w stanie szybko pozbyć się rozsypanych okruszków lub wniesionego na butach błota. Miotły wyprodukowane przez York charakteryzują się podwyższoną odpornością na zniszczenia. W sprzedaży są zarówno miotły z plastikowymi, jak i drewnianymi trzonkami. Swoje ulubione narzędzia do zamiatania znajdą tu zwolennicy mioteł z naturalnym włosiem, jak i włosiem wykonanym z tworzywa sztucznego. Producent stara się, aby oferowane wyroby były przyjazne dla środowiska, dlatego wykorzystuje tworzywo z recyklingu. Warto podkreślić, że miotły i zmiotki marki York, są nie tylko praktyczne, ale również posiadają estetyczny wygląd.

Mopy

Kolejnym obowiązkowym elementem zestawu do sprzątania jest mop. Mop to produkt, który umożliwia pozbycie się zabrudzeń na mokro. W katalogu produktów firmy York znaleźć można wiele wariantów takiego narzędzia. W opcji są mopy obrotowe, mopy płaskie, mopy gąbczaste, mopy klasyczne oraz mopy ze spryskiwaczem.

To, jaki rodzaj mopa wybierzemy, powinno zależeć przede wszystkim od rodzaju i wielkości mytych powierzchni. W większych mieszkaniach rewelacyjnie sprawdzają się mopy płaskie. Mniejsze powierzchnie wygodniej myje się mopem obrotowym. Gwarantuje on dostęp do wszystkich zakamarków. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić różne rodzaje mopów i wykorzystywać je w zależności od potrzeby.

Z całą pewnością godnym polecenia rozwiązaniem są mopy ze spryskiwaczem. Przydają się głównie w razie konieczności wymycia na szybko jakiegoś fragmentu podłogi. Szczególnie polubili je rodzice małych dzieci i właściciele zwierząt domowych. Nie muszą każdorazowo płukać mopa w wiadrze z wodą i płynem.  

Ściereczki i zmywaki

W żadnym gospodarstwie domowym nie może zabraknąć ściereczek, zmywaków oraz płynów dedykowanych różnym powierzchniom. Sklep York oferuje wiele rodzajów takich akcesoriów do sprzątania. Jeśli chodzi o ściereczki, to w sprzedaży są produkty wykonane z gąbki, mikrofibry, pady, ściereczki w rolce, ściereczki bambusowe.

Dużym ułatwieniem podczas sprzątania są również zmywaki. Przed zakupem zaleca się sprawdzenie do jakich powierzchni są przeznaczone. W asortymencie są bowiem zmywaki łazienkowe, kuchenne, antybakteryjne, celulozowe, druciaki oraz czyściki. Godne uwagi są produkty z serii Eco Natural by York.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here