Narty Head historia powstania współczesnych nart

0

Początki narciarstwa sportowego tudzież zjazdowego nie były łatwe. Gdyby zamienić narty i buty współczesnego narciarza z tym z lat 50 minionego wieku to jeden z nich niedowierzałoby jak jazda na nartach może być prosta i przyjemna, a drugi wręcz odwrotnie i nie trudno się domyślić kto jest kto. Mówiąc o współczesnych nartach nie sposób nie dostrzegać długiej drogi jaką przebyły od tysięcy lat przed naszą erą do roku obecnego. Prawdziwa rewolucja w konstrukcji nart to tak naprawdę odstanie 150 lat, podczas których wiele firm dołożyło swoją cegiełkę do rozwoju tego pięknego sportu, a jedną z tych firm była marka HEAD.

Historia firmy HEAD

Myśląc o początkach narciarstwa kojarzymy ten okres głównie ze Skandynawią i o ile w ujęciu historycznym jest to faktycznie bardzo istotne miejsce, tak najwięcej zmian zachodziło w Alpach należących do kilku krajów. HEAD wyłamuje się ze schematu, gdyż to amerykańska firma założona w 1950 w dość znanym mieście Baltimore. Nazwa firm podchodzi jak to często bywa od nazwiska założyciela, a był nim inżynier lotnictwa Howard Head. Przeniósł on materiały wykorzystywane w lotnictwie do produkcji lepszych nart zjazdowych oraz rakiet tenisowych.

Pomysł łączenia tworzyw sztucznych z nartami był efektem wycieczki narciarskiej. Howard był zdumiony faktem, że w dobie dużej dostępności tworzyw sztucznych jego narty wciąż są tylko kawałkiem drewna. W swojej pracy wykorzystywał laminat z aluminium i tworzywa sztucznego, stwierdził, że doskonale nada się również do nart. Od pomysłu do realizacji minęły 3 lata.

Zimą roku 1950 świat zobaczył pierwsze narty HEAD, które po wielu wcześniejszych testach w końcu były wytrzymałe, łączyły na trwałe drewno z tworzywami sztucznymi i znacząco ułatwiały skręcanie. Od tamtej pory firma stale rozwijała swoje produkty aż do stanu obecnego.

Współczesne narty HEAD

Obecnie narty HEAD są symbolem jakości i doskonałego dopasowania do narciarza. Firma posiada narty dla mężczyzn, kobiet i dzieci, różnią się one nie tylko aspektami technicznymi, ale również wyglądem. Narty produkowane są również z myślą o różnych stopniach zaawansowania, znajdą tutaj dla siebie coś osoby zaawansowane, średniozaawansowane oraz początkujące.

Jeżeli jesteś narciarską na pewno docenisz superlekkie narty Epic Joy, które łączą niesamowity design z technologiami dającymi radość z jazdy. Narty najlepiej sprawdzają się na dobrze przygotowanym stoku, jeżeli zadarza ci się jeździć po gorszych stokach

Na mężczyzn czekają Supershape e-Original będącymi rozwiązaniem dla zaawansowanych narciarzy. Są to bardzo wydajne narty, które założone na nogach doświadczonego narciarza dadzą mu wiele podczas slalomowych skrętów. Wykorzystanie wielu technologii w procesie produkcji pozwoliło ograniczyć negatywne wibracje podczas zjazdu, co pozwala na płynniejszą jazdę. Dobre rozłożenie masy konstrukcyjnej narty sprawia, że balans i kontrola nad nimi jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Najmłodsi mogą zostać wyposażeni w narty HEAD Junior, przykładowym modelem może być Supershape Team SLR Pro stworzone z myślą o początkujących dzieciach.  Niska waga zapewnia łatwe prowadzenie i przejście od stylu jazdy pługiem do skrętów równoległych.

Wybór nart HEAD nie ogranicza się tylko do wyżej wymienionych, jednak oferta jest zbyt szeroka, żeby ją przedstawić w jednym artykule. Odpowiedni dobór nart może nie być prostą sprawą, warto skorzystać z pomocy fachowców, a takich znajdziesz w sklepie internetowym:

https://www.skisport.com.pl/