Jaki motor wybrać do jazdy po mieście?

0

Motocykle potrafią być odzwierciedleniem charakteru danej osoby i stanowić o stylu jego życia, ale mogą być też zwyczajnym narzędziem do transportu. Tak, jak różni się nasz strój w zależności od okazji, tak też motor powinien współgrać z przeznaczeniem, w jakim go wykorzystujemy, by najlepiej spełniał swoją funkcję. Jaki powinien być motocykl do jazdy po miejskiej dżungli?

Rodzaj motocykla – podstawa przed rozpoczęciem poszukiwań

Zanim zdecydujemy się na przeglądanie ogłoszeń motocykli nowych czy używanych, decyzja o jego typie jest tą najważniejszą. Przed jej podjęciem należy zadać sobie dwa pytania. Jak długie trasy będziemy pokonywać oraz czy ważniejsza jest dla nas wygoda czy praktyczność. Motocykl do jazdy po mieście powinien być przede wszystkim niewielki, by ułatwić miejskie manewry. Powinniśmy więc raczej zrezygnować z ogromnych cruiserów i odejść od enduro, które zdecydowanie lepiej sprawdzi się w ciężkim terenie. Różne takie modele opisano na https://mototeams.pl/. Mniejsze rozmiary często będą wiązać się z niższymi pojemnościami i mocą, ale w warunkach miejskich nie stanowią one sprawy kluczowej.

Dobrym rozwiązaniem może się tu okazać motocykl typu naked pozbawiony owiewek, który dobrą dynamikę łączy z uniwersalnym zastosowaniem szosowo-turystycznym. Jest to kompromis między rozmiarami, a wygodą, zapewniający dobrą zwrotność oraz wysoką pozycję, pozwalającą na obserwację otoczenia, tak ważną w przypadku poruszania się na motocyklu.  Więcej informacji na jego temat można znaleźć w serwisie Motole.

Kluczem jest bezpośrednia przymiarka

Nawet jeżeli dany motor zostanie nam polecony jako świetny do miejskiej jazdy, trzeba pamiętać, że różnią nas wzrost, waga oraz osobiste upodobania. Dlatego nawet jeśli jednej osobie dany jednoślad będzie pasować, drugiej może zupełnie nie odpowiadać. Przed zakupem motoru absolutną koniecznością jest więc osobista przymiarka i jazda testowa na kilku modelach, by dopiero spośród szerszej liczby opcji móc wybrać swojego faworyta.  Szczególnie jeśli jesteśmy początkującymi kierowcami, powinniśmy dopasować model do swoich umiejętności oraz technik jazdy, o czym wspomniano na http://startmoto.pl/.

Wybór motoru ze względu na ogromną liczbę ich typów, może się okazać jeszcze trudniejszy niż decyzja o zakupie samochodu. Gdy wybieramy motocykl do miasta, ważne jest abyśmy pamiętali, że jedną z głównych zalet motoru w mieście są jego niewielkie rozmiary. Pozwalają nam one nie tylko na sprawne manewry w korkach, ale również parkowanie w takich miejscach, które dla innych pojazdów są po prostu niemożliwe do wykorzystania. Dlatego warto zadbać o to, żeby wybierany przez nas motocykl był przede wszystkim lekki i łączył wygodę z jak najmniejszymi rozmiarami. Na https://onetrace.pl/ można znaleźć wiele technicznych porad w tym zakresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here