Jak wybrać dobre łóżeczko dla niemowlaka?

Już na wczesnym etapie ciąży, rodzice zaczynają urządzać przytulne gniazdko dla dziecka. Starają się wybrać najpiękniejsze ubranka, wygodny wózek i najlepszej jakości meble. Jednym z najważniejszych elementów jest łóżeczko, w którym przez pierwsze miesiące bobas będzie spędzał większość czasu. W sklepach można znaleźć wiele modeli, dlatego warto wiedzieć ,na co zwrócić szczególną uwagę.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Przy wyborze łóżeczka pierwszym na co powinniśmy zwrócić uwagę jest materiał, z którego je wykonano. Ze względu na wytrzymałość najlepszym wyborem wydaje się tradycyjne łóżeczko z drewna. Ważnym jest, aby jego szczebelki były w takiej odległości od siebie, żeby dziecko nie mogło wcisnąć między nie główki, a także aby nie posiadało ono drzazg i wystających elementów, które mogłyby wyrządzić krzywdę malcowi. Alternatywą są łóżeczka dostawne, które pozwalają na bliskość z dzieckiem, ale ze względu na ich budowę można z nich korzystać do 7-12 miesiąca życia. Zaś posiadanie łóżeczka turystycznego jest bardzo pomocne w wyjazdach, jednak ze względu na to, jak ciężko wyciągnąć bobasa ze środka, trudno tak funkcjonować na co dzień. Trzeba też pamiętać, aby przyjrzeć się farbie, jaką wykorzystano do pomalowania łóżeczka.

Wygoda i funkcjonalność

Łóżeczka zazwyczaj sprzedawane są w formatach 120/60 lub 140/70. Dzisiaj bardzo modne są modele, w których możliwe jest przerobienie w późniejszej fazie na tapczanik. Mniejsze zazwyczaj zwiększają swój rozmiar przez rozciąganie, a w tych większych wystarczy tylko ściągnąć boczne barierki. Sprawia to, że nie trzeba później decydować się na zakup kolejnego łóżka dla dziecka, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Warto przy wyborze też zwracać uwagę na to, czy łóżeczko ma regulacje wysokości. Dopasowanie wysokości pomaga w optymalnym zabezpieczeniu malucha, gdyż z biegiem czasu dziecko uczy się siadać, a potem wstawać. Ciekawą opcją są też modele z zamontowaną na dole szufladą. Może być ona wykorzystana do schowania pościeli dziecka, aby mieć ją zawsze pod ręką. Na portalu Momom przygotowano szereg informacji dotyczących wyboru odpowiedniego łóżeczka.

Post Author: itlife.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.