Jak wybrać dobre łóżeczko dla niemowlaka?

0

Już na wczesnym etapie ciąży, rodzice zaczynają urządzać przytulne gniazdko dla dziecka. Starają się wybrać najpiękniejsze ubranka, wygodny wózek i najlepszej jakości meble. Jednym z najważniejszych elementów jest łóżeczko, w którym przez pierwsze miesiące bobas będzie spędzał większość czasu. W sklepach można znaleźć wiele modeli, dlatego warto wiedzieć ,na co zwrócić szczególną uwagę.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Przy wyborze łóżeczka pierwszym na co powinniśmy zwrócić uwagę jest materiał, z którego je wykonano. Ze względu na wytrzymałość najlepszym wyborem wydaje się tradycyjne łóżeczko z drewna. Ważnym jest, aby jego szczebelki były w takiej odległości od siebie, żeby dziecko nie mogło wcisnąć między nie główki, a także aby nie posiadało ono drzazg i wystających elementów, które mogłyby wyrządzić krzywdę malcowi. Alternatywą są łóżeczka dostawne, które pozwalają na bliskość z dzieckiem, ale ze względu na ich budowę można z nich korzystać do 7-12 miesiąca życia. Zaś posiadanie łóżeczka turystycznego jest bardzo pomocne w wyjazdach, jednak ze względu na to, jak ciężko wyciągnąć bobasa ze środka, trudno tak funkcjonować na co dzień. Trzeba też pamiętać, aby przyjrzeć się farbie, jaką wykorzystano do pomalowania łóżeczka.

Wygoda i funkcjonalność

Łóżeczka zazwyczaj sprzedawane są w formatach 120/60 lub 140/70. Dzisiaj bardzo modne są modele, w których możliwe jest przerobienie w późniejszej fazie na tapczanik. Mniejsze zazwyczaj zwiększają swój rozmiar przez rozciąganie, a w tych większych wystarczy tylko ściągnąć boczne barierki. Sprawia to, że nie trzeba później decydować się na zakup kolejnego łóżka dla dziecka, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Warto przy wyborze też zwracać uwagę na to, czy łóżeczko ma regulacje wysokości. Dopasowanie wysokości pomaga w optymalnym zabezpieczeniu malucha, gdyż z biegiem czasu dziecko uczy się siadać, a potem wstawać. Ciekawą opcją są też modele z zamontowaną na dole szufladą. Może być ona wykorzystana do schowania pościeli dziecka, aby mieć ją zawsze pod ręką. Na portalu Momom przygotowano szereg informacji dotyczących wyboru odpowiedniego łóżeczka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here