5 kosmetyków, które musisz zabrać ze sobą w podróż

0

Wakacje to czas, kiedy często decydujemy się na bliższe i dalsze podróże. Walizka ma określone gabaryty i choć to kobiety zwykle nie mogą zmieścić w nich swoich rzeczy, to problem odpowiedniego zagospodarowania miejsca w walizce dotyczy również mężczyzn. Poza ubraniami trzeba również zabrać kosmetyki, jednak tylko te, które są niezbędne. Przedstawimy 5, które musisz mieć. Wśród nich znajdzie się zestaw do golenia dla mężczyzn.

Zestaw do golenia dla mężczyzn – wybierz odpowiedni dla siebie 

Zamiast kupować kosmetyki do golenia pojedynczo, lepiej zdecydować się na jeden z zestawów do golenia dla mężczyzny. To nie tylko oszczędność, ale również możliwość zakupu edycji limitowanych kosmetyków. Jeśli golisz się brzytwą na żyletki, to z pewnością przyda Ci się zapas żyletek, a także mydło do golenia, tygiel, pędzel do golenia oraz balsam łagodzący. Oczywiście możesz zdecydować się także na tradycyjny zestaw do golenia dla mężczyzny, zawierający krem do golenia i balsam po goleniu, a także maszynkę do golenia. Dzięki temu twoja skóra będzie nieskazitelna, bez wrastających włosów, utrudniających wniknięcie w skórę kolejnego niezbędnika wśród kosmetyków podróżnika.    

Krem z faktorem UV – zadbaj o swoją skórę i ochronę przed słońcem 

Niezależnie od tego, czy w czasie wakacji zamierzasz się opalać musisz stosować krem z filtrem UV. Wszak gdziekolwiek się udasz palące słońce da o sobie znać. Przed każdym wyjściem trzeba wmasować krem w skórę twarzy, szyi, ramion, rąk i nóg, a kiedy się opalasz – wszystkich odsłoniętych miejsc. Faktor, jaki należy stosować to najczęściej 50. Jeśli Twoja skóra nie jest śniada, to właśnie taki musisz wybrać, aby chronić się przed czerniakiem. Osoby o śniadej cerze i mulaci mogą stosować nieco niższy faktor 30-35. Warto jednak pamiętać, że nawet przy stosowaniu kremu z filtrem nie można przebywać na pełnym słońcu zbyt długo, gdyż prowadzić to może do udaru słonecznego. Zawsze trzeba mieć przy sobie wodę, czapkę z daszkiem lub kapelusz i znaleźć bardziej zacienione miejsce.     

Odpowiedni szampon to podstawa

Choć będąc w hotelu otrzymasz zestaw środków higienicznych, wśród których może znaleźć się również szampon, jeśli wybierasz hotel o wyższym standardzie, to jednak zawsze włosy muszą przyzwyczaić się do każdego kosmetyku, a nie zawsze oferowany szampon będzie odpowiedni dla naszych włosów. Lepiej więc zabrać ze sobą sprawdzony szampon, koniecznie wyposażony w faktor UV, gdyż włosy, podobnie jak skórę należy chronić przed słońcem. Jeśli zauważyłeś łupież na swojej głowie czy ubraniu, to koniecznie musisz zabrać ze sobą szampon leczniczy. Choć wakacje, to czas kiedy stresu jest mniej, to jednak, jeśli Twoje włosy zaczynają się przerzedzać powinieneś zabrać ze sobą szampon wzmacniający, niwelujący działanie hormonu DTH, powodującego łysienie.      

Maska do włosów z faktorem UV 

Kolejnym niezbędnym kosmetykiem, który musisz ze sobą zabrać jest maska do włosów UV, bowiem szampon nie będzie stanowił stu procentowej ochrony. Maska do włosów zapewnia ochronę przed niszczeniem osłony włosa, czyli warstwy hydrolipidowej, której ubytki powodują wnikanie promieni UV i niszczenie połączeń keratynowych, stanowiących budulec włosów. Latem taka ochrona jest szczególnie istotna.     

Ulubione perfumy 

Ostatnim kosmetykiem, który musisz zabrać ze sobą w podróż jest rzecz jasna perfum. Wszak chcemy się czuć komfortowo i dodać sobie pewności siebie. Trzeba jedynie uważać, by nuta serca i podstawy nie były nasycone zbyt kwiatowymi, czy owocowymi zapachami, które zdarzają się wśród męskich perfum, gdyż wtedy przyciągać będziesz nie tylko kobiety, ale również owady. Warto wiedzieć, że lekko owocowa nuta głowy nie jest jeszcze wyznacznikiem zapachu perfum, gdyż najważniejsze są nuta serca, pojawiająca się po 15 minutach od rozpylenia na skórze, a także nuta podstawy, która pozostaje najdłużej na skórze, a także na ubraniach. Jeśli zatem lubisz eksperymentować z zapachami, musisz najpierw zrobić test na skórze i oswoić się z zapachem przez kilka godzin, zanim go zakupisz. 

Nasza propozycja 5 kosmetyków to absolutna podstawa. Nie wspominamy tu o antyperspirancie, gdyż to raczej oczywiste. Dzięki tym kosmetykom podróż upłynie w zdrowej i przyjemnej atmosferze.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.