Dbać musimy tylko o skórę z problemami? Błąd! Cztery rzeczy, o których musimy pamiętać

0

Bardzo często można spotkać się z przeświadczeniem, że szczególna pielęgnacja należy się tylko skórze z problemami, trądzikiem itp. Jest to duży błąd, ponieważ odpowiednia pielęgnacja powinna być podstawą przy każdego rodzaju cerze, nie tylko tej problematycznej. Dzięki temu zapobiegamy powstawaniu przyszłym problemom. Przedstawiamy cztery, o których należy pamiętać w pielęgnacji twarzy.

Demakijaż i odpowiednie oczyszczanie

Ile razy zdarzyło ci się pójść spać nie zmywając makijażu i nie oczyszczając dokładnie twarzy? Jest to jeden z największych błędów w pielęgnacji, który może prowadzić do powstawania krost i zaskórników, a nawet do większego problemu jakim jest trądzik. Nieoczyszczona skóra nie oddycha i w nocy nagromadza się na niej dodatkowy pot, martwy naskórek i kurz. Nie brzmi dobrze? Czas zmienić ten zły nawyk i poświęcić kilka minut przed snem na umycie twarzy! Dodatkowo twarz powinno się myć także rano, ponieważ po całej nocy wymaga ona dodatkowego oczyszczenia. Jeśli wydaje ci się, że do takiej pielęgnacji potrzeba wielu produktów, które są bardzo drogie to zapewniamy, że wcale tak nie musi być. Na rynku istnieje dużo uniwersalnych żeli do twarzy, takich jak np. Cetaphil. Dodatkowo ceny produktów Cetaphil są bardzo przystępne.

Tonizacja

Tonizacja to etap pielęgnacji, o którym zapominamy najczęściej, a sam tonik mylony jest często z płynem micelarnym, którym często jest zastępowany. Jest to bardzo duży błąd, który bezpośrednio prowadzi do powstawania zaskórników, wykwitów i trądziku. Tonik ma za zadanie oczyścić dobrze pory i przede wszystkim przywrócić skórze odpowiednie pH, które zostało zaburzone przez oczyszczanie micelami i wodę. Tonik stosuje się zatem po samym oczyszczaniu. Istnieją różne formy toniku – można go rozpylać za pomocą mgiełki, nakładać na twarz bezpośrednio wklepując palcami lub przy użyciu wacika.

Odpowiednie nawilżenie

Dobrze nawilżona cera wygląda zdrowo i promiennie, a dodatkowo lepiej wchłaniają się na niej inne produkty do pielęgnacji. Największym mitem jest to, że cerę tłustą należy wysuszać różnymi maściami i produktami na bazie alkoholu. Wysuszenie cery nie doprowadzi do tego, że przestanie się ona przetłuszczać, lecz wręcz przeciwnie – zacznie wydzielać jeszcze więcej łoju niż wcześniej. Dobry krem nawilżający powinien mieć w sobie składniki na bazie wody, które wiążą wodę na powierzchni naskórka i zapobiegają wysuszaniu. Ważne jest też to, że krem powinien być dopasowany nie tylko do rodzaju cery, ale też do wieku. Dojrzała skóra traci bowiem więcej wody i potrzebuje większego nawilżenia.

Używanie filtrów UV

Negatywny wpływ promieniowania UV na naszą skórę został udowodniony już dawno temu. Łapanie promieni słonecznych ma oczywiście pozytywy w postaci uwalniania się witaminy D3, jednak dla cery promienie słoneczne oznaczają jedno – fotostarzenie, tworzenie się przebarwień i wysuszenie. Stosowanie kremów z filtrem słonecznym jest więc niezbędne nie tylko po to by uchronić ją przed poparzeniem, ale także być opóźnić procesy starzenia się. Należy także pamiętać, że obowiązkowe jest używanie kremów z filtrem podczas kuracji kwasami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here