Do czego służy top coat i na co zwrócić uwagę, wybierając go po raz pierwszy?

0

Przymierzasz się do domowej aplikacji lakieru hybrydowego? To świetnie, w końcu zrobić hybrydę każdy może! Żeby wesprzeć cię w procesie nauki, kładziemy na tapet top coat. Poznaj triki, które maksymalnie ułatwią jego aplikację. Wybierz rodzaj produktu, do którego szybciej zabiło Twoje serce.

Zastanawiasz się, co robić podczas długich, zimnych wieczorów spędzonych w domowych pieleszach? Możesz nauczyć się piec chleb, nadrabiać serialowe zaległości albo…opanować sztukę robienia manicure hybrydowego. Profesjonalne tutoriale dostarczą Ci mnóstwo teoretycznych i praktycznych porad na temat wykonywania hybryd. Sprawę na pewno ułatwi ci fakt, że w sklepach internetowych znajdziesz wszystko to, co jest potrzebne do zrobienia  manicure. Począwszy od baz, kolorowych lakierów, na najnowszych modelach lamp skończywszy. Nie zapomnij jednak o topie, bo to produkt typu „last but not least”!

Jego wysokość top do hybrydy

Top do paznokci hybrydowych musi być profesjonalnym produktem. To lakier nawierzchniowy, który nakłada się na ostatnią warstwę koloru. Powinien jednocześnie upiększać i utrwalać manicure. Finalna warstwa chroni znajdujący się pod spodem barwny lakier przed zarysowaniami i ubytkami, które pojawiają się podczas codziennych czynności. W klasycznej wersji nadaje wielowymiarowego połysku i sprawia, że kolor nie traci na intensywności przez kilka tygodni. Czyli uda ci się uzyskać to, co w lakierach hybrydowych najbardziej pożądane.

Zdobywanie nowych umiejętności jest ekscytujące i rozwijające. W przypadku manicure hybrydowego na ostateczny efekt składa się nie tylko precyzja wykonania. Ważne są również dobrej jakości produkty, które pozwolą maksymalnie przedłużyć trwałość stylizacji. Możesz postawić na markę, która posiada przyjazne składy, np. Cosmetics Zone. Wybór producentów jest naprawdę duży, więc na pewno znajdziesz ofertę, która zainspiruje cię do działania. Kiedy już opanujesz estetyczne tworzenie manicure, wzrośnie Twój apetyt na nowe efekty. Na pewno zainteresuje cię matowy lub brokatowy top do hybryd.

Top hybrydowy na tip-top!

Pierwsze aplikacje hybrydy opierają się zazwyczaj na metodzie prób i błędów. Nawet najlepiej opracowana teoria nie pozwoli ci przeskoczyć tego momentu. Podobna zasada dotyczy kupowania produktów. W końcu jednak uda ci się znaleźć idealne topy hybrydowe. Od czego zacząć? Dla osoby początkującej sprawdzi się zarówno klasyczny, jak i tzw. suchy top do hybryd. W wersji klasycznej warstwa topu nawet po naświetlaniu w lampie pozostanie odrobinę lepka. By usunąć dyspersję, musisz użyć produktu o nazwie cleaner. Wybierz do tego profesjonalny wacik bezpyłowy. A top „suchy”, często zwany po angielsku „dry ” lub „no wipe”? Jest on małym kroczkiem w ewolucji produktów hybrydowych, ponieważ nie powstaje na nim warstwa dyspersyjna. Po utwardzeniu w lampie ostatniej powłoki, manicure można uznać za gotowy. Dla osób początkujących, które gubią się w kolejności kroków,  wybór topu no wipe może stanowić duże ułatwienie.

Każda warstwa topu powinna być cienka i precyzyjna. Nie zapomnij o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Upewnij się też, że nie przemyłaś przez pomyłkę cleanerem kolorowej warstwy hybrydy. Może się to zdarzyć, zwłaszcza jeśli używasz klasycznego topu i cleaner pójdzie w ruch „z rozpędu”. Dyspersja jest niezbędna i pozwala lepiej scalić się warstwom hybrydy. Odpowiednio zabezpieczone paznokcie będą estetyczne nawet przez cztery tygodnie, o ile nie będzie ci przeszkadzał pojawiający się powoli odrost. Jeśli konkretne topy hybrydowe skradły twoje serce, możesz rozpocząć testy.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.