Jak radzić sobie ze stresem ?

0

W dobie obecnego rynku pracy zdominowanego przez korporację gdzie przed pracownikami stawia się bardzo duże wymagania jednocześnie podnosząc cały czasy poprzeczkę. Żeby temu sprostać trzeba być niezwykle odpornym psychicznie. Wiele osób jednak nie wytrzymuje i nie daje sobie rady z wszechobecną presją. Również w mniejszych przedsiębiorstwach cele stawiane zatrudnionym są bardzo ambitne w końcu właściciel musi zarobić na ich wypłatę. Dodatkowo przyszło nam żyć w okresie bez precedensu a to ze względu na stan epidemiologiczny spowodowany przez Covid-19. Płynące z każdej strony informacje odnośnie ilości zachorować oraz braku miejsca w szpitalach.

Wszystkie wspomniane powody mogą doprowadzić  to do takich dolegliwości jak nerwica bądź po prostu odczuwanie dyskomfortu związanego z miejscu pracy bądź też sytuacją w życiu prywatnym.  Zdecydowanie stres jest zjawiskiem którego nie można lekceważyć i należy odpowiednio zadbać o swojej zdrowie żeby go ograniczyć lub po prostu nauczyć się z nim żyć.

Terapie ze specjalistami i farmakologia

Coraz więcej osób w trudnych sytuacjach poszukuje pomocy u specjalistów w dziedzinie czyli np. psychologów, psychiatrów czy nawet bardzo popularnych ostatnio tzw. trenerów życia. Oczywiście w bardzo trudnych przypadkach pomoc osób z zewnątrz może okazać się jak najbardziej trafionym rozwiązaniem. Jest natomiast znacznie rozłożona w czasie. Ponieważ minimalny okres terapii z psychologiem powinien oscylować w granicach przynajmniej kilku tygodni do nawet kilku miesięcy bądź też lat. Niesie to za sobą bardzo duże koszty w końcu wizyta u dobrego psychologa to kwota rzędu 100 – 200 zł.  Często również lekarze decydują się przepisać leki których zadaniem jest pomoc w wyjściu „na prosta”. Jak wiemy żadne środki farmakologiczne nie można traktować jako optymalne rozwiązanie.  

Naturalne metody walki ze stresem

Ciekawą alternatywą dla leków i wizyt u specjalistów wydają się naturalne produkty ziołowe, których na rynku jest coraz więcej. Świetnym przykładem mogą być preparaty z konopi siewnych Cannabis Sativa L. które nie odurzają natomiast mogą pomóc w łagodzeniu problemów ze stresem. Zainteresowani mają do wyboru dwie główne grupy produktów czyli susz konopny cbd przeznaczony do waporyzacji oraz olejki CBD które mogą być stosowane pod język.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj