6 wskazówek, jak stworzyć stylowe biuro domowe

0

6 wskazówek, jak stworzyć stylowe biuro domowe

Z powodu pandemii COVID-19 tysiące pracowników zostało poproszonych o podjęcie pracy w domu, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania. Chociaż wielu z zadowoleniem przyjęło ten pomysł, wielu pracowników również wahało się przed wypróbowaniem tego nowego rozwiązania. Dzieje się tak, ponieważ praca w domu wiąże się z własnym zestawem wyzwań, z którymi osoby nowi w tym układzie mogą mieć trudności. Skoncentrowanie się na pracy może być trudne, ponieważ znajdujesz się w otoczeniu większej liczby źródeł rozrywki, takich jak telewizor, dzieci lub zwierzęta. Pracując w zaciszu własnego domu, napotkasz również wyzwania związane z utrzymaniem porządku, zarządzaniem czasem, komunikacją i współpracą z innymi.

Wiodące firmy zajmujące się wyposażaniem wnętrz twierdzą, że praca w dobrze zaprojektowanym biurze domowym może pomóc w pokonaniu tych typowych przeszkód związanych z pracą zdalną. Dzięki odpowiedniemu miejscu pracy możesz zachować produktywność i motywację, nawet jeśli jesteś w swojej osobistej przystani.

Tworzenie idealnego miejsca pracy w domu
Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących projektowania biura domowego, które pomoże Ci zachować produktywność i wydajność, nawet jeśli nie przebywasz w zwykłym miejscu pracy:
Chociaż posiadanie laptopa i połączenia bezprzewodowego oznacza, że możesz pracować w dowolnym miejscu, na przykład w sypialni lub salonie, te obszary nie są najlepszymi miejscami do skoncentrowania się na zadaniach. Jeśli zamierzasz pracować w domu na cały etat to pamiętaj a ochronie swojego wzroku. Zakup okularów do komputera ochroni Twoje oczy przed promieniowaniem świateł niebieskich emitowanych przez ekrany w komputerach.

1. Wybierz odpowiednie miejsce w domu na swoje biuro
Nieużywana sypialnia to idealne miejsce na stworzenie domowego biura. W przypadku jego braku wybierz w dowolnym pomieszczeniu miejsce na tyle przestronne, aby pomieścić biurko, krzesło, szafki lub półki. Pamiętaj jednak, aby oddzielić ten obszar roboczy za pomocą ekranów lub składanych przegród. Ponadto spróbuj wybrać obszar z oknem lub w jego pobliżu, ponieważ spowoduje to podniesienie poziomu obszaru roboczego.

2. Ustaw biurko w pobliżu okna
Praca przy oknie lub w jego pobliżu ma kilka zalet. Dzięki naturalnemu oświetleniu domowego biura zminimalizujesz zużycie energii elektrycznej, aby rozjaśnić pomieszczenie. Będziesz musiał włączać światła tylko w nocy, jeśli musisz pracować w nadgodzinach. Światło słoneczne pomaga również poprawić nastrój , czego możesz potrzebować, zanim zaczniesz pracować lub gdy jesteś w centrum wydarzeń. Dodatkowo widok naturalnej scenerii, takiej jak drzewa, krzewy, kwiaty, a nawet błękitne niebo, może również podnieść twoje morale i dać ci pozytywną energię potrzebną do wykonywania zadań. Wreszcie, jedno okno może radykalnie zmienić wygląd i styl Twojego domowego biura. Sprawia, że przestrzeń wygląda na większą niż w rzeczywistości, jest bardziej relaksująca i sprzyja pracy. Jednak bez względu na to, jak piękny jest widok za oknem, unikaj umieszczania biurka bezpośrednio przed nim. Jeśli to zrobisz, wystawisz swoje oczy na blask. Możesz również łatwo odwracać się od wykonywanych zadań, co może spowodować, że wykonanie pracy zajmie Ci więcej czasu niż zwykle.

3. Upewnij się, że pomieszczenie może być wyposażone pod kątem produktywności
Twoje domowe biuro potrzebuje czegoś więcej niż okna, ścianki działowe i meble. Musisz również upewnić się, że to pomieszczenie umożliwia Ci normalne wykonywanie pracy. Oznacza to upewnienie się, że miejsce pracy ma wystarczającą liczbę gniazd. Powinno wystarczyć na podłączenie i jednoczesne korzystanie z komputera lub laptopa, drukarki i routera lub urządzenia internetowego. Sprawdź również, czy możesz umieścić linie telefoniczne i urządzenia internetowe w tym pomieszczeniu. W ten sposób możesz zadzwonić do każdego i szybko odebrać telefon. Jeśli masz problemy z połączeniem bezprzewodowym, możesz je natychmiast rozwiązać, ponieważ router znajduje się blisko Ciebie.

4. Priorytetem dla wygody
Ponieważ będziesz spędzać co najmniej osiem godzin w swoim domowym biurze pięć razy dziennie przez następne kilka miesięcy, a nawet na stałe, ważne jest, abyś czuł się tutaj komfortowo. Zacznij od zainwestowania w ergonomiczne krzesło. Jeśli Twój budżet nie jest wystarczający, wybierz taki, który zapewnia wystarczające wsparcie dla naturalnej krzywizny kręgosłupa. Następnie wyreguluj krzesło tak, aby w pozycji siedzącej biurko znajdowało się na wysokości łokcia. Pozwoli to spoczywać przedramionom równolegle do podłogi. Inwestycja w stojące biurko to również dobry pomysł, jeśli chcesz mieć ergonomiczne miejsce do pracy. Badania pokazują, że spędzanie więcej czasu na wstawaniu zamiast siadania oferuje różne korzyści zdrowotne. Należą do nich wzrost aktywności mięśni podczas pracy, co poprawia krążenie krwi

5. Zainwestuj w dobrej jakości meble
Pomijając wygodę i ergonomię mebli do domowego biura, musisz pomyśleć o ich trwałości i trwałości. Musisz mieć urządzenia, które będą działać przez długi czas, ponieważ nie wiadomo, kiedy wrócisz do normalnego środowiska pracy. Kupując meble do domowego biura, szukaj takich, które są solidne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Jeśli masz znaczny budżet na ustawienie swojego miejsca pracy, rozważ zainwestowanie w elementy wykonane na zamówienie. Firmy specjalizujące się w usługach wyposażania wnętrz mają ekspertów, którzy mogą zbudować niestandardowe biurka, krzesła i rozwiązania do przechowywania, spełniające Twoje wymagania . Wykonawcy wezmą również pod uwagę przestrzeń Twojego domowego biura, aby zapewnić idealne dopasowanie wyposażenia do Twojego miejsca pracy.

6. Udekoruj swoje domowe biuro
Wreszcie, otoczenie będzie miało wpływ na komfort, nastrój i produktywność w miejscu pracy. W związku z tym warto przemyśleć jego wystrój wnętrz. Rozważ zainstalowanie tapetę aby uczynić twój pokój wyróżniać i wyglądać bardziej interesujący i stylowy. Zawieś również kilka dekoracji ściennych, takich jak gobelin , oprawione obrazy lub zdjęcia oraz półki. Nie zapomnij umieścić akcesoriów na biurku, aby pokazać swój styl i sprawić, by pomieszczenie nie wyglądało zbyt „biurowo”. Umieść również kilka roślin doniczkowych w swoim domowym biurze. Oprócz tego, że pomieszczenie jest bardziej atrakcyjne, te naturalne cechy mogą również poprawić nastrój i produktywność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here