Kurtki dżinsowe – praktyczny dodatek do każdej stylizacji!

0

Chyba nie ma osoby, u której w szafie nie znalazłaby się kurtka dżinsowa.

Ten rodzaj odzieży wierzchniej uznawany jest za jeden z najbardziej uniwersalnych, co więcej według opinii znanych stylistów hitem obecnego sezonu podobnie jak poprzedniego roku ponownie będą modne kurteczki wykonane z dżinsu. Są one świetnym uzupełniającym dodatkiem stylizacji codziennych, jak i tych nieco bardziej eleganckich. Jak nosić kurtę dżinsową by zawsze wyglądać dobrze? Co wziąć pod uwagę przy zakupie stylowej odzieży wierzchniej?

Uniwersalna moda dla wszystkich!

Przymierzając się do zakupu nowej kurtki dżinsowej nie zawsze zastanawiamy się nad faktem ich pochodzenia. Otóż wszyscy miłośnicy popularnych „dżinsówek” powinni wiedzieć, że pierwszy klasyczny model kurtki wykonanej z grubego dżinsowego materiału wyszedł na rynek około stu lat temu. Model ten właśnie ze względu na swoje uniwersalne cechy dedykowany był zarówno odbiorcom płci żeńskiej jak i męskiej. Ówczesne kurtki dżinsowe nie były dopasowane, miały zdecydowanie prostą formę – dzisiaj takie typu modele określamy mianem „oversizie”. Jak nietrudno się domyślić obecna moda ponownie powróciła do swoich korzeni. Kurtki dżinsowe dostępne w sklepach pomimo nowoczesnego wyglądu w dalszym ciągu posiadają te same cechy.

Kurta dżinsowa z racji usposobienia rewelacyjnie komponuje się z zwiewnymi sukienkami, spodniami, spódnicami, obuwiem sportowym, szpilkami itp. Świetnie wygląda w towarzystwie zarówno jasnych jak i ciemnych kolorów oraz elementów garderoby wykonanych również z dżinsu.

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością?

Marzysz o tym, by zakupiona kurtka dżinsowa była stylowa i wyróżniała się oryginalnym wyglądem? Na rynku dostać można wiele różnych modeli kurtek dżinsowych jednak w sytuacji, kiedy zależy nam na tym, by łączyła ona w sobie elementy klasyki i nowoczesnego designu warto jest postawić na model wzbogacony ciekawymi dodatkami takimi chociażby jak kolorowe i miękkie futerko bądź inne aplikacje. Podobne modele kurtek dżinsowych dostępne są w sklepie internetowym Futra Karibu. Cechują się one niepowtarzalnym, przykuwającym wzrok wyglądem, który odmienia zwyczajne stylizacje w modowe i szykowne „outfity”.