Do Brattle Group w Brukseli dołącza czterech nowych ekonomistów, poszerzając ofertę usług grupy w zakresie prawa konkurencji

0

BRUKSELA 16 listopada 2020 r. /PRNewswire/ — The Brattle Group ogłosiła dzisiaj, że czterech ekonomistów z Hexagon Economics – butikowej firmy doradczej w sprawach konkurencji – dołączyło do biura firmy w Brukseli. Laurent Eymard dołączył jako dyrektor, Jean-Gabriel Despeyroux jako starszy wspólnik, dr Bernhard Enzi jako wspólnik, a Dorien Thomaes jako analityk badawczy.  

„Jesteśmy zachwyceni posiadaniem w naszym europejskim zespole ds. konkurencji tak utalentowanych ekonomistów – powiedział dyrektor Brattle i kierownik biura firmy w Brukseli Konstantin Ebinger. – Laurent i jego koledzy stanowią wspaniałe uzupełnienie naszej brukselskiej grupy, wnosząc bogate doświadczenie w zakresie m.in. fuzji, pomocy publicznej i sporów cywilnych. Ich dołączenie wzbogaca naszą ofertę dla klientów francuskojęzycznych i pozwala nam świadczyć usługi w szerszym zakresie w wielojurysdykcyjnych sprawach europejskich, ponieważ wciąż poszerzamy naszą globalną platformę doradztwa w sprawach konkurencji”.

„Hexagon Economics znalazła w Brattle wspaniały nowy dom – dodał Eymard. – Globalna platforma Brattle pozwala nam rozwijać naszą obecną ofertę dla klientów w całej Europie, jednocześnie rozszerzając ją na nowe obszary, takie jak francuskojęzyczny rynek w Kanadzie. Cieszymy się na wiele lat ciągłego wzrostu i wspólnego sukcesu”.

Przed założeniem firmy Hexagon w 2019 r. Eymard spędził dwanaście lat w MAPP Economics (w tym dwa lata jako wspólnik). Jego głównym obszarem zainteresowania jest rynek francuskojęzyczny w Europie, głównie we Francji i Belgii. Eymard doradza klientom w zakresie zgłaszania organom ochrony konkurencji skomplikowanych fuzji, w szczególności w przypadkach wymagających analizy lokalnej dynamiki konkurencji lub danych o przetargach. Posiada duże doświadczenie w wielu sektorach, w tym w telekomunikacji, transporcie lotniczym i szybkorotujących towarach konsumpcyjnych. Posiada doświadczenie w pracy zarówno dla pozwanych, jak i powodów w głośnych procesach sądowych dotyczących praktyk uzgodnionych i złożonych kwestii nadużywania pozycji dominującej.

Jean-Gabriel Despeyroux specjalizuje się w sprawach dotyczących fuzji przedsiębiorstw, ochrony konkurencji i oceny szkód prowadzonych przed Komisją Europejską, francuskim organem ds. konkurencji i innymi organami. Pracował dla klientów z wielu branż, w tym handlu detalicznego, energetyki, platform internetowych, telekomunikacji, środków czystości i higieny osobistej, budownictwa i materiałów budowlanych oraz farmaceutyki.

Doświadczenie konsultingowe dr Bernharda Enzi’ego obejmuje fuzje w ujęciu zarówno pionowym, jak i poziomym, pomoc publiczną i przypadki nadużywania pozycji dominującej, dochodzenia w sprawach kartelowych oraz dalsze postępowania o odszkodowania prowadzone przed różnymi sądami krajowymi i organami ochrony konkurencji, w tym we Francji i Holandii.

Dorien Thomaes pracowała nad różnymi projektami dotyczącymi praktyk ograniczających i nadużywania pozycji dominującej. Zajmuje się udzielaniem wsparcia w analizach jakościowych i ilościowych, aby wesprzeć klientów mocnymi argumentami ekonomicznymi potrzebnymi do rozwiązania problemów ochrony konkurencji, z którymi się borykają, niezależnie od tego, czy dotyczą one egzekwowania prawa konkurencji w sektorze publicznym czy prywatnym.

BRATTLE

Grupa Brattle udziela odpowiedzi na złożone pytania ekonomiczne, finansowe i regulacyjne korporacji, firm prawniczych i rządów na całym świecie. Wyróżnia nas dogłębne zrozumienie spraw, którymi się zajmujemy, i wiarygodność naszych ekspertów, do których zaliczają się czołowi międzynarodowi naukowcy i specjaliści branżowi. W Brattle pracuje ponad 400 utalentowanych specjalistów z trzech kontynentów. Więcej informacji można znaleźć na stronie brattle.com.

Źródło: The Brattle Group

Źródło informacji: PR Newswire

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here