Dlaczego warto jest posiadać własną stronę internetową?

0

Posiadanie własnej strony internetowej to w dzisiejszych czasach mus, jeśli chcemy w jakikolwiek sposób wyróżnić się z masy ,,zwykłych” przedsiębiorców. W końcu nawet małe przedsiębiorstwa, które posiadały własną stronę, wyszły na pandemii lepiej, od tych, które takowej nie posiadały. Czy to jednak jedyny powód, dla którego posiadanie strony internetowej, to dobry pomysł?

Ułatwiony kontakt – zarówno z twojej strony, jak i klienta

Dzięki witrynie internetowej Twoi klienci nie muszą do Ciebie dzwonić – w końcu tylko największe firmy posiadają własne call center oraz dział wsparcia obsługi klienta – no a skoro to czytasz,  to prawdopodobnie czegoś takiego nie posiadasz – a nikt przecież nie ma ochoty w małych firmach odbierać telefonów i marnować czasów na pytania od klientów, prawda? Wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego, napisać wiadomość lub skorzystać z opcji rozmowy z konsultantem przez stronę internetową (chociaż ta opcja jest raczej rzadko dostępna, jeśli chodzi o mikroprzedsiębiorstwa). Potencjalni klienci, dla których ważny jest czas, z pewnością skorzystają z tej opcji. Jeśli jednak skupiasz się na przyjmowaniu klientów stacjonarnie, pamiętaj, że część z nich jest przywiązana do tradycyjnych metod kontaktu. Wtedy warto jest podać swój adres na swojej stronie internetowej, mapę ze wskazówkami jak do ciebie dojechać i numer telefonu, co umożliwi im kontakt w sposób, który według nich jest najkorzystniejszy, co na pewno docenią.

Niektóre firmy są na drodze do wysokiej popularności nie ze względu na niesamowitą jakość swoich produktów, ale ze względu na doskonałe wyniki marketingowe i odpowiednie projektowanie stron www – które są bardzo łatwe w użyciu i przyjazne dla klienta. Dodatkowo różnorodne konkursy i promocje oferowane przez przedsiębiorców, pobudzają chęć interakcji z konkretnymi firmami, tak aby potencjalni klienci chętniej kupowali produkty od przedsiębiorstw, które dbają o swój ,,imidż” – nawet jeśli nie są one lepszej jakości. W końcu reklama jest dźwignią handlu, a dziś przykładowo jeśli klient zobaczy dwa takie same produkty, jednakże jeden z nich przyjdzie z darmowym bonusem, chociażby za 5zł, który rozsypie się po dwóch użyciach, to i tak wybierze to rozwiązanie.

Jak założyć własną stronę internetową?

Jeśli jesteśmy przedsiębiorcą, to zdecydowanie lepiej jest zlecić to firmie, która ma pojęcie o tym, co robi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę takie frazy jak strony internetowe tychy, katowice, bądź najbliższe naszemu miejscu zamieszkania. W ten sposób upewnisz się, że taka firma zna rynek w twoim najbliższym otoczeniu, i nie będzie problemem dla nich, aby twoja strona zaistniała w wynikach wyszukiwania, kilka miesięcy po utworzeniu twojej strony. Pamiętaj również o tym, że twoja strona musi być pozycjonowana – w innym wypadku nikt tak naprawdę nie będzie na nią zaglądał. Również warto jest to zlecić zewnętrznej firmie, ponieważ jest to dość męczące zadanie, wymagające czasu oraz specjalistycznej wiedzy.