Jak zadbać o swój rozwój osobisty?

0

Dbanie o swój rozwój osobisty w tych chorych czasach jest naprawdę ciężką sprawą. Niektórzy w końcu stracili pracę, bądź też mają problemy z koronawirusie w swojej rodzinie. Jednakże dlaczego to akurat dbanie o swój rozwój osobisty mimo to powinno być dla większości osób priorytetem? Przede wszystkim po to, aby móc rozsądnie zaplanować swoje szczęśliwe życie już teraz, a nie codziennie sprawdzać wyłącznie wyniki lotto lub grać na loterii z nadzieją, że w końcu wygramy fortunę i nasze życie „samo” się odmieni. 

Mydlenie oczu koronawirusem

To prawda, że wielu osobom jest naprawdę ciężko, z powodu koronawirusa. W rzeczywistości, chociaż nie jest to łatwe do osiągnięcia i tak powinniśmy starać się rozwijać. Poprzez rozwój osobisty możemy uczynić pewne aspekty życia bardziej zrównoważonymi – ale to zależy od tego, jak się do tego zabierzemy.

Motywacja poprzez pasję

 Twoje zainteresowania mogą motywować Cię do działania i dawać siłę do pokonywania trudności życiowych. Pamiętaj o tym, że nawet jeżeli Twoja pasja jest kontrowersyjna i różni się od innych, nadal jest dobra, ponieważ wzmocni Twój charakter. Czasami jednak znalezienie pasji, która Ci odpowiada, jest mniej lub bardziej oczywiste.  Nawet jeśli ktoś uzna to za nudne, nie powinniśmy zwracać na to uwagi, ponieważ ta pasja ma NAS ekscytować i sprawiać, aby nasza motywacja do życia rosła, a nie ich, prawda?

Postaraj się znaleźć miejsce do ćwiczeń

Badania naukowe pokazują, że ludzie, którzy ćwiczą więcej niż przeciętny człowiek, są generalnie szczęśliwsi, żyją dłużej i powszechnie uważa się, że znajdują się wyżej w hierarchii społecznej. Ale jeśli to prawda, dlaczego sport miałby chwilowo przestać być popularny? Odpowiedź jest prosta, większość ludzi nie jest zdeterminowana, aby przezwyciężyć bolesność mięśni po pierwszym lub drugim treningu na siłowni. Aby ćwiczyć regularnie, musisz być zdeterminowany, chętny do tego i zaakceptować, że nie jest to łatwe ani przyjemne.

Lepiej jedz i śpij

Łatwo mówić, trudniej zrobić, prawda? Zrozumiałe jest, że zegary ciała większości ludzi nie są aktualnie wyregulowane w odpowiedni sposób, ale pamiętaj, że noc to czas na regenerację i wzmocnienie ludzkich komórek. Spożywanie posiłku w środku nocy zmusi organizm do cięższej pracy.  Pamiętaj też, że dobrym pomysłem jest spożywanie płynów godzinę przed posiłkiem lub po nim. Picie alkoholu można uprawiać od czasu do czasu, ale jeśli na przykład prowadzisz blog o rozwoju osobistym – to raczej powinieneś z tego zrezygnować – w końcu czasami po pijaku można napisać jakieś głupoty na swoim blogu, nieprawdaż?

Dbaj o relacje międzyludzkie

Jeśli nie masz dużej ilości znajomych i przyjaciół, to możesz złapać się później na tym, że w życiu będzie ci po prostu ciężko. Dlatego też warto jest dołączyć do jakiejś grupy ludzi, gdzie możesz znaleźć potencjalnych znajomych, oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat rozwoju osobistego, więc na przykład takie pójście na tor rajdowy, bądź też do jakiegoś tematycznego pubu może być dobrym rozwiązaniem dla ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here