Pleszew: Wielotysięczna widownia mimo pandemii

0
Pleszew
Dla młodych wokalistów występ przed wielotysięczną publicznością telewizyjną był dużym przeżyciem; Fot.: Roman. K. Urbaniak

160 uczestników z całej Polski konkursu wokalnego „nie Bana lni”, ale większość zmagań przeprowadzono zdalnie! W finale w ciągu kilku minut oddano prawie 10 000 głosów!

Zacznijmy od rozszyfrowania nazwy „nie Bana lni”. To oczywiście gra słów, ale jej rodowód nie dla każdego jest oczywisty. Zmagania wokalistów zorganizowała Zajezdnia Kultury w Pleszewie, która mieści się z dawnej parowozowni wąskotorowej. Pociąg wąskotorowy (kursujący do dziś) nazywany jest przez pleszewian „baną”. Z resztą słowo to, zapożyczenie z języka niemieckiego, funkcjonuje gwarowo w całej Wielkopolsce zamiennie z „pociągiem”.

Zgłoszenia oraz nagrania uczestnicy wysyłali pocztą email i poprzez formularze elektroniczne. Do wielkiego finału, już na scenie Zajezdni Kultury, zakwalifikowano czternaścioro wykonawców w dwóch kategoriach: dziecięcej (do lat 14) i otwartej. Nagrody stanowiły czeki, nagrania w profesjonalnym studio oraz warsztaty wokalne.

Oprócz osób nagrodzonych przez jury, odbyło się także głosowanie publiczności, bowiem finałowy koncert transmitowany był online na Facebooku oraz w telewizji kablowej Proart obejmującej zasięgiem południową Wielkopolskę. W ciągu 10 minut otwartych bramek oddano niemal 10 000 internetowych głosów. – Nasz konkurs pokazał, że mimo obostrzeń i ograniczonej bardzo mocno „żywej” widowni, można działać na bardzo dużą skalę – podsumował szef Zajezdni Przemysław Marciniak.   

Źródło: Pleszew

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here