Czepki medyczne – dlaczego warto stawiać na wielorazowe czepki medyczne

0
Czepki medyczne

W wielu miejscach czepek medyczny jest obowiązkowy lub wskazany. Jest zabezpieczeniem przed tym, że drobnoustroje wydostaną się na włosach poza miejsce pracy. Do wyboru mamy czepki jednorazowe i wielorazowe, przy czym lepszą propozycją jest drugi wariant.

Z reguły czepek medyczny kojarzy się z salą operacyjną i pracą chirurga, jednak jego zastosowanie jest znacznie szersze. Można go używać wszędzie tam, gdzie higiena i bezpieczeństwo są priorytetem. Idąc tym tropem, czepki medyczne można nosić w gabinetach zabiegowych, laboratoriach, czy salonach kosmetycznych.

Dlaczego lepsze czepki wielorazowe?

Zarówno czepki jednorazowe, jak i wielorazowe mają stanowić ochronę i maksymalną higienę. Czepki jednorazowe, jak sama nazwa wskazuje, możemy założyć tylko jeden raz. Oznacza to, że musimy stale uzupełniać swoje zapasy, co odbije się na stanie naszych finansów. Poza tym, po każdym użyciu czepek się wyrzuca, a to z kolei przekłada się na większą ilość śmieci. Warto też zwrócić uwagę na to, że jednorazowe czepki nie zawsze są przyjemne w dotyku. No i wszystkie wyglądają tak samo.

Pomijając kwestie związane ze zwiększeniem bezpieczeństwa i zastosowaniem, czepki medyczne wielorazowe bardzo się różnią od jednorazowych. Wystarczy, że kupimy kilka na zmianę, a po każdym użyciu czepek wypierzemy, więc jest to duża oszczędność. Nie zwiększamy ilości śmieci, więc dbamy o środowisko naturalne. Oprócz tego czepki wielorazowe są z przyjemnego i oddychającego materiału i można je znaleźć w wielu wzorach. Najczęściej są z bawełny znanej ze swojej trwałości i miękkości, nawet po dłuższym noszeniu czepek nie będzie uciskał i przeszkadzał na głowie. Zatem zalet jest sporo. W jakich wzorach możemy znaleźć czepki wielorazowe?

Kolorowe czepki medyczne

Kiedyś wszystkie czepki medyczne wyglądały dokładnie tak samo – proste, minimalistyczne, bez wzorów. Teraz mamy znacznie więcej możliwości, a czepki medyczne możemy dobrać pod kątem własnych upodobań. Po pierwsze pojawił się podział na czepki damskie, męskie i uniwersalne. Po drugie czepki są w wielu kolorach, przez co możemy je tak dopasować, by pasowały do całego naszego stroju, upodobań kolorystycznych i typu urody.

Mało tego, niektóre posiadają dodatkowe wzorki, dzięki którym jeszcze bardziej możemy podkreślić swoją osobowość lub charakter pracy. Nie tylko nie są nudne, ale będą przyciągać zaciekawione spojrzenia. Decydując się na kolorowy czepek wielorazowy, możemy wprowadzić więcej uśmiechu do pracy i będziemy oddziaływać na podświadomość pacjentów lub klientów, w zależności od tego, gdzie pracujemy. Zaczną oni postrzegać nasze miejsce pracy pozytywnie, jako te, w którym pobyt jest przyjemniejszy. W takich miejscach jak oddział pediatryczny, czepek w wesołe wzorki pomoże rozładować napięcie i wprowadzi przyjaźniejszą atmosferę. W sterylnym laboratorium wprowadzi nieco koloru. Natomiast w gabinecie kosmetycznym zachęci do długiej i przyjemnej rozmowy w trakcie wykonywania zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj