Casio G-Shock Gravitymaster – jakie funkcje oferuje?

0
Casio G-Shock Gravitymaster

Trudno znaleźć na rynku równie różnorodną ofertę zegarków niż tę, którą oferuje japońska firma Casio. Marka ta jest niezaprzeczalnym pionierem w wykorzystywaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych w swoich produktach. Przykładem takich działań może być seria G-Shock Gravitymaster, w której znajdziesz ekskluzywne modele czasomierze. Jakich funkcji możesz oczekiwać od tych urządzeń?

Komu przypadnie do gustu zegarek G-Shock?

Nabywcami urządzeń G-Shock są głównie osoby, które oczekują od zegarka czegoś więcej niż tylko odmierzania czasu. Wiele funkcji do wyboru, wyjątkowo wytrzymała konstrukcja oraz sportowy design to cechy, które jednoznacznie charakteryzują modele od Casio. Seria G-Shock Gravitymaster powstawała z myślą o pilotach, dlatego mają zaawansowane opcje, które sprawdzą się w przestworzach. Finalnie ten projekt zyskał jednak sympatyków szczególnie w grupie osób, które lubią wyprawy w teren oraz aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Ile kosztują zegarki G-Shock?

Nie da się ukryć, że ceny urządzeń Casio nie należą do najniższych. Mimo że w portfolio marki można znaleźć budżetowe wersje, to oferują one dość okrojone funkcje. Niektóre sklepy internetowe takie jak Zegarki Centrum, dają jednak możliwość zakupu G-Shock GA-100-1A1ER na raty. Ponadto ceny są tam znacznie niższe niż w stacjonarnych punktach sprzedaży, a organizowane promocje pozwalają na jeszcze większe oszczędności. Najtańsze są zegarki G-Shock dla dzieci, chociaż i w tej kategorii można znaleźć zaawansowane urządzenia. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, zobacz jakie funkcje oferuje G-Shock Protection z serii Gravitymaster. Wspomniane modele zegarków G-Shock dostępne są na: https://zegarkicentrum.pl/zegarki-g-shock/.

Synchronizacja ze smartfonem

Zegarek G-Shock Gravitymaster

Jedną z najważniejszych cech, które wyróżniają urządzenie, jest połączenie zalet tradycyjnego G-Shocka z cechami smartwatcha. Wszystko dzięki możliwości sparowania czasomierza ze smartfonem za pomocą łączności Bluetooth. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz kontrolować zegarek z poziomu telefonu. Opcja ta jest jednak dostępna jedynie w bardziej zaawansowanych modelach takich jak prezentowany Gravitymaster GWRB10001A. Nie ma jej jednak w G-Shock GA-100-1A1ER, który jest jednym z najczęściej wybieranych urządzeń z całej serii.

Wbudowane panele solarne

Zegarek G-Shoc

Dość nietypową funkcją jest połączenie zasilania kwarcowego z solarnym. Oznacza to, że akumulator czerpie energię z promieni słonecznych, a oprócz tego wspierany jest tradycyjną baterią. To sprawia, że G-Shock Gravitymaster gwarantuje nieprzerwane działanie, a poziom naładowania można kontrolować za pomocą specjalnego wskaźnika. Taką funkcję znajdziesz np. w modelu GW3000M4A, a także w niektórych wariantach G-Shock Protection. Opcja ładowania solarnego jest w szczególności dostępna w zegarkach outdoorowych.

Dodatkowe funkcje G-Shock

Zegarek G-Shock Protection

Niektóre funkcje dostępne są nie tylko w zegarkach G-Shock Gravitymaster, ale także stanowią standardowe opcje w większości modeli. Np. GWRB1000X1A oferuje m.in. alarm, chronograf, strefy czasowe i podświetlaną tarczę. Podobne funkcje znajdziesz także G-Shock dla dzieci, a ponadto niemalże każdy zegarek jest wyposażony w system antywstrząsowy.

Jak ustawić zegarek G-Shock?

Mimo zaawansowanych opcji zegarki są nieskomplikowane w obsłudze. Zamawiając oryginalny czasomierz, dostaniesz w zestawie instrukcję, w której krok po kroku opisane jest, w jaki sposób ustawisz swojego G-Shocka. Wszystko ogranicza się do użycia przycisków w obrębie tarczy, dlatego zadanie to nie powinno Ci sprawić problemów.