Dlaczego import zabawek z Chin jest opłacalny?

0

Zabawki cieszą się popularnością przez cały rok. Jeżeli interesuje was import zabawek z Chin, to koniecznie musicie przeczytać ten artykuł. W Chinach są tysiące fabryk produkujących zabawki, które dostępne są w każdym rodzaju. Trudno sobie wyobrazić zabawkę, której nie znajdziemy w chińskich fabrykach. Wielką zaletą jest zerowa stawka celna, co daje szansę na dobry biznes. Produkty z Chin wielu osobom kojarzą się z niską jakością, to jednak nie do końca jest prawda. To jakiego rodzaju zabawki z Chin sprowadzimy zależy od nas samych. Część importerów stawia na sprowadzanie zabawek w najniższych cenach, a część wybiera zabawki w wysokiej jakości, co oczywiście odbija  się na cenie. Chińscy producenci mogą nam zaproponować bardzo szeroki wybór zabawek, które będą wysokiej jakości. Dużą zaletą  niewątpliwie będzie niższa cena niż w przypadku podobnych zabawek wyprodukowanych w Europie. Duże sieciowe sklepy znanych marek bardzo chętnie stawiają na import z Chin.

Sprowadzanie zabawek z Chin może być dobrym pomysłem na biznes i jest kilka argumentów, które przemawiają właśnie za takim wyborem. Pierwszy i najważniejszy powód to popyt na zabawki. Jest on zawsze duży, oczywiście są okresy kiedy wzrasta, jednak przez cały rok można uznać, że jest na wysokim poziomie. Część zabawek jest uniwersalna i znajduje nabywców be względu na panującą aktualnie modę. Oczywiście są zabawki, które w danym okresie mają większy popyt ponieważ są związane z postaciami z bajek czy też filmów. Drugim bardzo ważnym aspektem jest stawka celna, która w przypadku bardzo wielu zabawek wynosi zero procent. Zanim zdecydujemy się na sprowadzenie zabawek, warto najpierw sprawdzić, czy są one zwolnione z cła. Można sprawdzić w kalkulatorze stawek celnych ISZTAR. Dla zabawek będzie to Sekcja XX – Artykuły przemysłowe różne, a początek kodu HS: 95 – „Zabawki, gry i artykuły sportowe; ich części i akcesoria”.

Dokumenty i certyfikaty

Sprowadzenie zabawek z Chin dla przedsiębiorcy jest związany z koniecznością zadbania o to, aby sprowadzone przez niego zabawki spełniały unijne normy zarówno jeżeli chodzi o bezpieczeństwo jak i jakość. Zabawki muszą po pierwsze mieć oznaczenie CE, które mówi o tym, że zabawki formalnie spełniają normy jakości oraz normy bezpieczeństwa obowiązujące w Unii Europejskiej.

Nie  każdy produkt musi spełniać, te normy więc przed zakupem należy sprawdzić, czy produkty, które chcemy sprowadzić znajdują się na liście.