Dlaczego import zabawek z Chin jest opłacalny?

0

Zabawki cieszą się popularnością przez cały rok. Jeżeli interesuje was import zabawek z Chin, to koniecznie musicie przeczytać ten artykuł. W Chinach są tysiące fabryk produkujących zabawki, które dostępne są w każdym rodzaju. Trudno sobie wyobrazić zabawkę, której nie znajdziemy w chińskich fabrykach. Wielką zaletą jest zerowa stawka celna, co daje szansę na dobry biznes. Produkty z Chin wielu osobom kojarzą się z niską jakością, to jednak nie do końca jest prawda. To jakiego rodzaju zabawki z Chin sprowadzimy zależy od nas samych. Część importerów stawia na sprowadzanie zabawek w najniższych cenach, a część wybiera zabawki w wysokiej jakości, co oczywiście odbija  się na cenie. Chińscy producenci mogą nam zaproponować bardzo szeroki wybór zabawek, które będą wysokiej jakości. Dużą zaletą  niewątpliwie będzie niższa cena niż w przypadku podobnych zabawek wyprodukowanych w Europie. Duże sieciowe sklepy znanych marek bardzo chętnie stawiają na import z Chin.

Sprowadzanie zabawek z Chin może być dobrym pomysłem na biznes i jest kilka argumentów, które przemawiają właśnie za takim wyborem. Pierwszy i najważniejszy powód to popyt na zabawki. Jest on zawsze duży, oczywiście są okresy kiedy wzrasta, jednak przez cały rok można uznać, że jest na wysokim poziomie. Część zabawek jest uniwersalna i znajduje nabywców be względu na panującą aktualnie modę. Oczywiście są zabawki, które w danym okresie mają większy popyt ponieważ są związane z postaciami z bajek czy też filmów. Drugim bardzo ważnym aspektem jest stawka celna, która w przypadku bardzo wielu zabawek wynosi zero procent. Zanim zdecydujemy się na sprowadzenie zabawek, warto najpierw sprawdzić, czy są one zwolnione z cła. Można sprawdzić w kalkulatorze stawek celnych ISZTAR. Dla zabawek będzie to Sekcja XX – Artykuły przemysłowe różne, a początek kodu HS: 95 – „Zabawki, gry i artykuły sportowe; ich części i akcesoria”.

Dokumenty i certyfikaty

Sprowadzenie zabawek z Chin dla przedsiębiorcy jest związany z koniecznością zadbania o to, aby sprowadzone przez niego zabawki spełniały unijne normy zarówno jeżeli chodzi o bezpieczeństwo jak i jakość. Zabawki muszą po pierwsze mieć oznaczenie CE, które mówi o tym, że zabawki formalnie spełniają normy jakości oraz normy bezpieczeństwa obowiązujące w Unii Europejskiej.

Nie  każdy produkt musi spełniać, te normy więc przed zakupem należy sprawdzić, czy produkty, które chcemy sprowadzić znajdują się na liście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj