Metody depilacji pach – którą wybrać?

0
Metody depilacji pach – którą wybrać?

Gładka i wypielęgnowana skóra pod pachami nie jest wyłącznie kwestią estetyczną. Właściwe dbanie o ten delikatny obszar ma znaczenie także dla higieny, warto więc robić to regularnie nie tylko w sezonie letnim. Jednym ze sztandarowych zabiegów jest skuteczna oraz bezpieczna depilacja. Jaką metodę zastosować, by uzyskać najlepszy dla siebie efekt?

Łatwo nie znaczy skutecznie

By mieć gładkie pachy bez wysiłku i tanim kosztem, często sięgamy po maszynkę do golenia, która ścina włosy za jednym pociągnięciem. Niestety, na szybkim i bezbolesnym efekcie lista zalet tej metody się kończy… Często golona skóra łatwo ulega podrażnieniom i nieestetycznie ciemnieje, a włoski usunięte bez cebulek szybko odrastają – w dodatku grubsze i mocniejsze, co także nie poprawia wyglądu pach. Decydując się na tę metodę, trzeba zatem pamiętać o obowiązkowych metodach pielęgnacyjnych, które zniwelują nieprzyjemne skutki golenia. Zabieg warto wykonywać podczas kąpieli, kiedy skóra jest wilgotna i rozmiękczona, używając nawilżającego żelu lub specjalnej pianki do golenia. Choć niewiele osób o tym pamięta, duże znaczenie ma także sposób pociągnięć maszynką – pachy należy golić zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków, by uniknąć zapalenia mieszków włosowych (objawiającego się czarnymi bądź czerwonymi kropeczkami). Mimo powszechności tej metody depilacji, właśnie ze względu na jej niedoskonałości coraz więcej osób decyduje się na zabiegi bardziej pracochłonne i kosztowne – ale zdecydowanie skuteczniejsze.

Skutecznie, ale… wytrwale

Najskuteczniejszym domowym sposobem pozbycia się zbędnego owłosienia jest bez wątpienia depilator elektryczny, którego działanie polega na usuwaniu włosów wraz z cebulkami, co pozwala na utrzymanie efektu nawet do kilku tygodni. Niestety – mimo oferowanych przez producentów specjalnych nakładek do delikatnych miejsc czy opcji depilacji pod wodą – jego używanie wiąże się w najlepszym razie z dyskomfortem: nie sprawdzi się zatem u osób z niską wrażliwością na ból albo skłonnością do podrażnień skóry. Prawidłowe używanie depilatora wymaga też wprawy i cierpliwości, dlatego jeśli nie radzimy sobie z domową depilacją lub po prostu efekt nas nie zadowala – warto rozważyć oddanie tego delikatnego obszaru ciała w ręce specjalisty.

W profesjonalnym gabinecie możemy skorzystać z depilacji woskiem, który szybko i skutecznie usunie włoski na kilka tygodni. Jest to jednak metoda dość bolesna, a także wymagająca regularnego uczęszczania na zabiegi, co dla wielu osób bywa i uciążliwe, i kosztowne. Wybierając zatem profesjonalną depilację, wiele osób decyduje się metodę laserową, która nie ma sobie równych pod względem skuteczności i jako jedyna pozwala pozbyć się problemu raz na zawsze.

Depilacja laserowa pach polega na wykorzystaniu zjawiska tzw. selektywnej fototermolizy, polegającej na niszczeniu struktur odpowiedzialnych za wzrost włosów. Z reguły wystarczy kilka zabiegów laserem, by skóra pod pachami pozostała idealnie gładka bez podrażnień i przebarwień. Wbrew powszechnym obawom, zabieg nie powoduje bólu, a jedynie dyskomfort związany ze szczypaniem czy swędzeniem – zwłaszcza jeśli wykonywany jest przy użyciu najnowocześniejszego i najskuteczniejszego lasera diodowego w sprawdzonym gabinecie, jak: https://epilira.com/. Taka metoda jest bezpieczna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy dzięki gładkiej skórze pod pachami mogą zwiększyć swój codzienny komfort i pewność siebie. Warto sprawdzić na własnej skórze!     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj