Mieszkanie na sprzedaż. Jak zwiększyć jego wartość?

0
malowanie wrocław

Osoby, które nie mają dużego doświadczenia na rynku nieruchomości, nie zawsze wiedzą, na czym opiera się końcowa cena mieszkania. Dobra wiadomość brzmi: ta wartość nie jest stała i mamy na nią wpływ! Choć nie jesteśmy w stanie zmienić układu lokalu lub okolicy, w której się znajduje, z wystrojem sprawa ma się zupełnie inaczej. Korzystając z najskuteczniejszych porad ekspertów od home-stagingu, możemy osiągnąć cenę końcową, która robi prawdziwe wrażenie. Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Nastawienie na nabywcę – szczegóły się liczą!

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży może przybierać wiele form, ale są kwestie, których w żadnym wypadku nie możemy pominąć. Pierwsza i najważniejsza – generalne sprzątanie i małe, ale istotne naprawy. Nie chodzi tu wyłącznie o poziom utrzymania mieszkania w porządku, jaki zachowujemy na co dzień. 

Ważne, by spróbować spojrzeć na każde pomieszczenie jak na miejsce, w którym jesteśmy po raz pierwszy. Czy coś w nim razi, rzuca się w oczy, wymaga zmiany? Może gdzieś nad szafą zaplątała się zapomniana pajęczyna, na żarówkach widać nieco kurzu, a do skrzypienia drzwi zdążyliśmy się już przyzwyczaić? 

To, czego nie zauważamy jako mieszkańcy lub właściciele dobrze znanego nam lokalu, na pewno zostanie zauważone przez nabywcę. Jeśli potrzebne będzie drobne odświeżenie farby lub naprawa niewielkich uszkodzeń tynku, specjaliści wykonujący usługi malarskie Wrocław pomogą nam to rozwiązać w trybie ekspresowym. To podstawy, ale czy możemy zrobić coś więcej?

Aranżacja kolorystyczna – rezultat niskim kosztem

Jeśli mamy możliwość, by na kilka dni pozostawić lokal w rękach fachowców od malowania. Umiejętny wybór kolorystyki, która spaja ze sobą całość wystroju mieszkania, to sprawdzony sposób, by standard lokalu wydawał się dużo wyższy. Na początek kilka słów ostrzeżenia. Zmiana kolorów ścian to dobry pomysł, ale nie dajmy się skusić mocnym, bardzo ciemnym kolorom, nawet, jeśli są zgodne z najnowszymi trendami. 

Jeśli zdecydujemy się na usługi malarskie Wrocław, pracownicy tej firmy chętnie podzielą się z nami swoim doświadczeniem w tym zakresie. Wiedzą oni doskonale, że zastosowanie ciemnych kolorów optycznie zmniejszą pokoje, co może się sprawdzić tylko w bardzo dużym mieszkaniu o wysokim suficie. Co więcej, wybranie barwy takiej, jak głęboki turkus, granat czy czerwień nie spotka się z zainteresowaniem wielu nabywców. Na oglądane mieszkania patrzą oni przede wszystkim jak na przestrzeń, w której chcą czuć się domowo, komfortowo i bezpiecznie. Dlatego też powinniśmy skoncentrować się na kolorach, które spotęgują to wrażenie. 

Uniwersalnym wyjściem jest tu oczywiście biel, lub biel przełamana dodatkiem błękitu, szarości czy kremowego. Równie dobrze mogą sprawdzić się ściany szare, zwłaszcza, jeśli dysponujemy do tego meblami z jasnego drewna, co pomoże uzyskać efekt stonowanego ciepła. Zieleń na jednej ścianie to także dobry pomysł, ale powinniśmy unikać odcieni, jakie kojarzą się z placówkami medycznymi, zamiast tego wybierając kolor trawy lub wiosennych liści. Jeśli umiejętnie posłużymy się kolorami, tkaninami i dodatkami, mamy szansę na szybką sprzedaż i wybór najbardziej atrakcyjnego nabywcy.