Wybór hamaka do aerial jogi

0
aerial hoop fly joga

Hamak do aerial jogi musi być odpowiednio dobrany pod wieloma aspektami. Jeśli jesteś osobą, która ćwiczy aerial jogę w studio i chcesz mieć taki sam sprzęt w domu, a nie wiesz jak wybrać hamak do jogi oraz jak go zamontować to ten artykuł może Cię zainteresować.

Hamak to obszerny materiał umocowany na suficie i powieszony tak, aby nie przylegał do ziemi. Dzięki hamakowi do aerial jogi możesz wykonywać ćwiczenia rozciągające i wzmacniające. Hamak do aerial jogi jest również świetnym miejscem do medytacji.

Jaka powinna być wysokość hamaka do aerial jogi?

Pierwszą podstawową kwestią jest wielkość pomieszczenia. To właśnie do niej musisz dobrać długość hamaka.

W pomieszczeniach do 2,5m dobrze sprawdzi się 5-metrowy hamak do aerial jogi, pomieszczenia większe do 2,8m potrzebują większych urządzeń – jeżeli właśnie w takim chcesz powiesić hamak, powinieneś wybrać ten o długości 6m. Wnętrza, których długość przekracza 3m potrzebują hamaków o rozpiętości ok 7m materiału. Ważne jest to, aby pamiętać, że jeżeli kupisz zbyt długi hamak, to zawsze możesz go skrócić wiążąc węzły. Jeśli natomiast kupisz zbyt krótki hamak, to możesz napotkać ograniczenia w wykonywaniu niektórych ćwiczeń lub może być on, nie wygodny.

Wnętrze pomieszczenia, w którym ćwiczysz – wybierz dobrze

Ta kwestia jest równie ważna, hamak do aerial jogi powinien być zamontowany w pomieszczeniach, gdzie jest spora ilość przestrzeni. Zastanów się, ile będziesz potrzebował przestrzeni ćwicząc – spróbuj sobie to wyobrazić. Zgodnie z praktyką zakłada się, że hamak powinien znajdować się w odległości 1m do mebli w pomieszczeniu. Czyli jeżeli hamak znajduję się w punkcie centralnym, to tworzący się okrąg dookoła niego, powinien mieć średnicę 2m.

Gdzie nie instalować hamaka do aerial jogi?

Hamaka do aerial jogi nie należy montować w sufitach wykonanych z cegły, mogą one ulec uszkodzeniu i hamak może spaść wraz z osobą ćwiczącą. Taka sama sytuacja może mieć miejsce, kiedy hamak do aerial jogi zostanie zamontowany w podwieszanym suficie. Pamiętaj też, aby sprzętu nie montować w bardzo starych budynkach (kamienicach), gdzie w stropie może znajdować się słoma lub drewniane belki.

Jak używać hamaka do aerial jogi?

Hamaka możesz używać do ćwiczeń aerial lub jako formę miejsca do relaksu. Jeżeli wykonujesz na nim akrobacje, pamiętaj o tym by ćwiczyć bez butów, biżuterii i wszelkiej odzieży, która może zaczepić i uszkodzić materiał. Uszkodzony hamak może nie spełniać swojej roli i powodować niepotrzebne niebezpieczeństwo.