Zwalczanie kleszczy

0

Wczesna wiosna obok radości wynikającej z ożywiania się przyrody przynosi nam także zagrożenie. Jest nim występująca aktywność kleszczy. Ten popularny pajęczak, jest nosicielem niebezpiecznej choroby – boreliozy. Najnowsze badania wykazują, że najbardziej zagrożone atakiem kleszczy w populacji ludzi bywają małe dzieci. Nic nie wywołuje większej grozy, jak widok kleszcza na ciele naszego niemowlaka. Z roku na rok rośnie populacja kleszczy, ma to związek przede wszystkim z ich rozrodczością oraz warunkami klimatycznymi. Kleszcze zagrażają nie tylko naszym dzieciom, lecz także naszym zwierzętom. Zwłaszcza psy i koty korzystające z uroków wiosny i lata przenoszą na swojej sierści dziesiątki kleszczy. Także zwierzęta hodowlane, zwłaszcza te, które przebywają poza budynkami gospodarczymi zagrożone są chorobami przenoszonymi przez te pajęczaki. W przeszłości, kleszcze występowały jedynie w lasach lub porośniętych krzakami i wysoką trawą obszarach. Obecnie populacja kleszczy występuje także w miejscach zurbanizowanych – w parkach miast a także na placach zabaw, a nawet na najmniejszych skrawkach zieleni.

Bardzo często dopiero po pewnym czasie zauważamy, że w naszej skórze, skórze naszych milusińskich lub zwierzęcia widniej kleszcz. Zostaje nam jedynie własnoręczne jego usunięcie, co jest zabiegiem bardzo ryzykownym, lub udanie się do lekarza. Efektem bywa zarażenie boreliozą, chorobą podstępną, lekoodporną, z długotrwałym, czasami dożywotnim okresem leczenia.

Niezbędne jest więc zwalczanie kleszczy w myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć. Domorośli specjaliści wymieniają wiele sposobów zwalczania kleszczy, wszystkie jednak one mają swoje wady. Do najpopularniejszych sugestii zaliczyć można:

  • stosowanie olejków eterycznych – nie dość, że mało skutecznych, to niemożliwych do aplikacji wśród niemowlaków lub zwierząt;
  • stosowanie chemicznych środków nanoszonych na ciało lub ubranie – z uwagi na skład nieodpowiednie dla dzieci, wywołujące niepożądane objawy wśród ludzi i zwierząt;
  • stosowanie oprysków – niestety ciecz pozostająca na roślinach przynosi opłakane skutki i może być przenoszona.

Jedynym sposobem skutecznego i bezpiecznego zwalczania kleszczy jest stosowanie zamgławiania. Niestety zamgławiacze, czyli urządzenia stosowane w tej metodzie są horrendalnie drogie (koszt waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych) oraz wymaga umiejętności i zastosowania właściwych środków. Wybawieniem są firmy profesjonalnie zajmujące się zwalczaniem kleszczy. Taką firmą jest  edddrobak.pl. Wystarczy kliknąć na link https://edddrobak.pl , a szybko i sprawnie problem zwalczania kleszczy zostanie rozwiązany z użyciem środków bezpiecznych dla nas, naszych zwierząt i roślin.

Więcej przydatnych informacji na stronie https://edddrobak.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj