Wakacje w rytmie hip-hop: sprawdź najlepsze festiwale i koncerty

0

Koncertowe lato zapowiada się świetnie dla fanów hip-hopu. W muzycznym lineup’ie najbliższych miesięcy nie zabraknie indywidualnych koncertów gwiazd rapu oraz gatunkowych festiwali, podczas których swoje rymy i bity zaprezentują młodzi adepci tej sceny. Fani hip-hopu w najbliższych miesiącach mogą szykować się na występy między innymi O.S.T.R, Żabsona, Malika Montany czy Maty.

Hip hopowe #Katolato: O.S.T.R.

#Katolato to cykl letnich koncertów w stolicy Śląska, które przez całe wakacje będą odbywać się w sąsiedztwie Spodka, przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Na liście gwiazd nie zabrakło także reprezentantów sceny hip-hop, takich jak Kękę czy Paluch oraz weterana gatunku – O.S.T.R. Obecny na polskiej scenie rapowej od 1997 roku „Ostry” ma na koncie prawie 20 albumów i niezliczone kolaboracje z polskimi artystami sceny hip hop, jak również pięć Fryderyków. W Katowicach O.S.T.R zaprezentuje materiał z najnowszego krążka „Gniew”, na którym odpowiada nie tylko za warstwę muzyczno-tekstową, ale również za produkcję wszystkich kawałków. Raper wielokrotnie udowadniał, że nie kłania się modom i najbardziej ceni własny glos, a jago najnowszy album świetnie oddaje tę filozofię. Koncert O.S.T.R w Katowicach odbędzie się 8 sierpnia.

Miejski Hip Hop Festiwal Giżycko

Świetna muzyka i klimat największego polskiego pojezierza to idealne imprezowe połączenie na lato. Miejski Hip Hop Festiwal Giżycko to siostrzana impreza kultowego wśród fanów gatunku Mazury Hip Hop Festiwalu. W tym roku jej uczestnicy musieli obejść się smakiem, ale w zamian dostali cykl jednodniowych imprez pod szyldem #MHH Miejski Hip Hop Festiwal. Na tych, którzy zjawią się na mazurskiej imprezie, czekać będą najgorętsze gwiazdy polskiej sceny hip-hop. Lineup tworzą znany z międzynarodowych kolaboracji Malik Montana czy gwiazda nowej fali gatunku z drygiem do freestyle’u – Żabson. Obok nich wystąpią dobrze zapowiadający się debiutanci, w tym Oki z Lublina, pochodzący z Giżycka Przemek Ferguson, który przykuł uwagę wszystkich swoim udziałem w tegorocznym #Hot16Challlenge, oraz reprezentujący częstochowską scenę hip-hop Sarius. Miejski Hip Hop Festiwal Giżycko odbędzie się 15 sierpnia w Amfiteatrze Twierdzy Boyen, a ceny biletów zaczynają się od 69 złotych.

Up To Date Festiwal 2020

Koncertowe lato w rytmie hip-hop zamknie Up To Date Festiwal w Białymstoku, który odbędzie się w dniach 3-6 września. Up To Date Festiwal to eklektyczna mieszanka rozmaitych gatunków muzyki elektronicznej i basowej, w tym ambitnego rapu. Wydarzenie nie jest więc stricte hip-hopowe, ale w jego ramach na Stadionie Miejskim wystąpią świetnie znany tej publiczności Bedoes i sensacja młodego pokolenia raperów – Mata. Zaledwie 20-letni Mata w 2019 roku był na ustach wszystkich za sprawą utworu „Patointeligencja”, w którym z dużą dawką ironii opisywał dekadenckie życie wielkomiejskiej młodzieży. Bedoes to z kolei raper już okrzepły, a jego debiutancki album „Aby śmierć miała znaczenie” z 2017 roku zrobił furorę wśród fanów oraz krytyków i wspiął się na pierwsze miejsce polskiej listy przebojów OLiS. Jego najnowszy krążek „Opowieści z doliny smoków” stworzył wspólnie z producentem Lankiem. Trzydniowy karnet na festiwal kosztuje 269 złotych, a ceny biletów na inne festiwale hip-hopowe sprawdź na stronie Biletomat.pl.