Jak wybrać kuchenkę indukcyjną?

0

Odpowiednia aranżacja kuchni, rozmieszczenie i rodzaj urządzeń AGD, zapewnienie powierzchni roboczej na blatach – to aspekty, które mają bezpośrednie przełożenie na efektywność oraz wygodę przygotowywania posiłków. Do wyboru jest wiele rozwiązań. Kuchenka indukcyjna wolnostojąca czy płyta gazowa – co wybrać? Przekonaj się, jakie propozycje przygotowała włoska firma Lofra.

  1. Prąd czy gaz – na co postawić?
  2. Kuchenki indukcyjne wolnostojące czy do zabudowy?
  3. Zalety kuchenek wolnostojących

Projektanci wnętrz w ostatnim czasie stopniowo odchodzili od kuchenek wolnostojących. W propozycjach aranżacyjnych można było spotkać się głównie z propozycjami do zabudowy. Okazuje się jednak, że kuchnie indukcyjne wolnostojące mają wiele zalet. Poświęć chwilę, by zapoznać się z tematem, a może sam zdecydujesz się na zakup takiego sprzętu!

Prąd czy gaz – na co postawić?

W nowoczesnym budownictwie rzadko spotyka się obecnie instalację gazową. W takich mieszkaniach sprawdzi się wyłącznie sprzęt AGD zasilany energią elektryczną. Jednak wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość podłączenia kuchenki gazowej, coraz częściej użytkownicy i tak stawiają na indukcję. Dlaczego?

Przeglądając opinie wystawiane na forach internetowych, można niejednokrotnie spotkać się z opinią mówiącą o tym, że kuchenki indukcyjne są energooszczędne. Zużywają mniej energii, a przygotowanie na nich posiłku trwa krócej. Urządzenia zasilane prądem są coraz częściej wybierane również ze względów bezpieczeństwa.

Indukcja to zjawisko, które przetwarza energię w ciepło. Cały proces zachodzi na dnie naczynia, co znacznie skraca czas gotowania. Nowoczesne kuchenki indukcyjne to praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu.

Kuchenki indukcyjne wolnostojące czy do zabudowy?

Już na etapie planowania aranżacji kuchni i wyboru mebli, trzeba podjąć niełatwą decyzję dotyczącą tego, czy zdecydować się na kuchenkę wolno stojącą, czy może wybrać płytę indukcyjną i piekarnik elektryczny do zabudowy. Dużo zależy między innymi od tego, czy cała kuchnia przechodzi remont, czy wymieniany jest tylko sprzęt, bo na przykład poprzednia kuchenka po kilku latach odmówiła posłuszeństwa.

Kuchenka wolnostojąca to dobre rozwiązanie w przypadku osób, które lubią często zmieniać aranżację kuchni. Mebli i urządzeń w zabudowie na wymiar raczej nie da się przestawić. Kuchenka indukcyjna wolnostojąca w tym zakresie pozostawia dosyć dużą dowolność – zmiana wystroju będzie wymagała znacznie mniejszych nakładów finansowych.

Zalety kuchenek wolnostojących

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca to zakup praktycznie na każdą kieszeń. Ceny poszczególnych modeli różnią się oczywiście między sobą, jednak najtańsze produkty można dostać już za około tysiąc złotych. Jest to doskonała propozycja dla każdego, kto szuka efektywnego rozwiązania ułatwiającego przygotowywanie codziennych posiłków.

Jedną z najważniejszych zalet kuchenek indukcyjnych jest znaczne skrócenie czasu gotowania, co bezpośrednio przekłada się na oszczędność energii. Pamiętaj jednak o tym, że decydując się na takie rozwiązanie, musisz pamiętać także o zakupie garnków pasujących do kuchenki. Muszą być one dedykowane do płyty indukcyjnej.

Korzystanie z kuchenki indukcyjnej to także zwiększone poczucie bezpieczeństwa. Powierzchnia kuchenki nie nagrzewa się gdy gotujesz, nie musisz martwić się zatem, że się poparzysz, gdy przypadkowo ją dotkniesz. Nie zapomnisz także o jej wyłączeniu – sama się wyłączy, gdy tylko zdejmiesz garnek z jej powierzchni. Kuchenka indukcyjna to nowoczesne rozwiązanie, które doceniane jest przez coraz więcej osób.

kuchnie indukcyjne wolnostojące
kuchenka indukcyjna wolnostojąca