Zasady prawidłowej pielęgnacji włosów – wcierki!

1

Wiele kobiet nie wie, w jaki sposób prawidłowo dbać o swoje włosy. Wynikiem niewystarczającej wiedzy, są nie tylko włosy łamiące się, nadwrażliwe, wypadające, ale także finalnie fryzura, która nie spełnia naszych oczekiwań. Jak dbać o włosy za pomocą wcierek?

Wcierki do włosów – jeden z kluczowych produktów w prawidłowej pielęgnacji włosów!

Czy wiesz, że zanim każda kobieta odnajdzie w swoim życiu prawidłową pielęgnację dla swoich włosów, może minąć rok, a nawet kilka lat? Bo choć produktów pielęgnacyjnych do włosów nie brakuje to wciąż stawia się na szampony, czy odżywki, które nie dają finalnie takiego efektu, na który faktycznie się liczy.

Tymczasem, dla prawidłowej pielęgnacji włosów, ale również skóry głowy, niezbędne są wcierki, które dają zdrowie, blask i siłę włosom, od cebulek, aż po same końce! 

Co dają naszym włosom wcierki?

Jak już wspomnieliśmy, to przede wszystkim zdrowie i dobra kondycja włosa, ale również znacznie szybszy porost i wzmocnienie.

Dobrze dobrana wcierka do włosów zminimalizuje efekt przetłuszczania się włosów oraz pomoże w walce z powracającym łupieżem. Z tym nieprzyjemnym i dość trudnym problemem boryka się coraz większa liczba zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Jak aplikuje się standardowe wcierki?

To bardzo proste. Wystarczy nałożyć ich niewielką ilość bezpośrednio na skórę głowy, a następnie wykonać delikatny masaż palcami. Taki zabieg, nie tylko pobudza cebulki do wzrostu, ale również dotlenia skórę.

Najlepsze do zastosowania, będą wcierki ziołowe, które dzięki temu że zawierają ekstrakty roślinne, mogą działać dodatkowo antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo.

Znane są np. wcierki z łopianu, które poleca się osobom z włosami o tendencji do przetłuszczania się lub z czarnej rzepy, odżywiające i wzmacniające!

Warto pamiętać, że po zastosowaniu naturalnych wcierek, włosy są także dużo bardziej lśniące, nawilżone, a przez to zabezpieczone, przed łamaniem.

Jak stosować wcierki do włosów?

Wcierki należy stosować regularnie, ponieważ dopiero taka pielęgnacja daje fenomenalne efekty. Najlepiej nakładać je bezpośrednio po umyciu włosów lub na sucho, jeszcze przed odświeżeniem włosa.

Preparat rozprowadza się na przedziałku, odsuwając kolejne partie włosów. W celu pobudzenia krążenia krwi zaleca się także wykonać masaż głowy co powinno przyspieszyć rozprowadzanie składników odżywczych. 

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

1 KOMENTARZ