Spawarka MIG MAG – nowoczesna technologia na Twój użytek

0

Nowoczesna technologia typu MIG MAG – sekret działania

Zastanawiasz się, czym jest tajemniczo brzmiąca nazwa MIG MAG? Mimo, że zestawienie słów przywodzi na myśl niemal magiczne sztuczki iluzjonistów, kryje się za nim po prostu nazwa metody spawalniczej. Na czym polega? Co w niej wyjątkowego? Metoda MIG MAG polega na wytworzeniu tzw. łuku elektrycznego (czyli ciągłego wyładowania elektrycznego) pomiędzy topliwą elektrodą a spawanym materiałem. 

Dla profesjonalistów i nie tylko

Urządzenia MIG MAG przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów, jak i dla domowych majsterkowiczów. Niektóre strony internetowe oferujące spawarki MIG MAG, takie jak na przykład paton.pl proponują podział urządzeń na takie dla profesjonalistów oraz na sprzęt dla początkujących. Znamiennym jest, że spawarka MIG MAG dostępna jest w obu tych kategoriach. Jest to sprzęt, który sprawdzi się zarówno w pracy fachowca, jak i pozwoli działać amatorowi. Sprzęt MIG MAG jest bowiem zarówno profesjonalny, jak i bezpieczny dla użytkownika. Urządzenia MIG MAG dostępne są w wersjach PRO oraz STANDARD. Jak same nazwy wskazują, pierwsza z serii spawarek przeznaczona jest dla profesjonalistów, zaś standardowe spawarki MIG MAG będą odpowiednie dla niefachowców.

Pomysł podzielenia produktu na odmianę przeznaczoną dla grup użytkowników o różnym stopniu zaawansowania w spawalnictwie wynika z chęci jak najlepszego dostosowania spawarki do potrzeb klienta. Czym różnią się obie serie? 

Spawarka MIG MAG PRO wyposażona jest w wiele funkcji, które z pewnością doceni każdy profesjonalny spawacz. Urządzenie posiada na przykład metaliczny podajnik drutu. Istnieje też możliwość oddzielenia źródła od mechanizmu podawania drutu spawalniczego. Ponadto w spawarce MIG MAG można dowolnie regulować uchwyt, dzięki wyposażeniu jej w złącze KZ-2 typu „EURO”. Producent gwarantuje, że niezależnie od pozycji spawania przetop będzie optymalny, a kształt spoiny właściwy. Istnieją modele zasilane ze standardowej sieci 230 V, jak również takie, które musza być podłączone do trójfazowej sieci 3×400 V.

Spawarka MIG MAG z serii STANDARD to z kolei doskonałe rozwiązanie dla amatorów czy początkujących spawaczy. Jest to sprzęt lekki i poręczny; łatwo  go przenosić z miejsca na miejsce. Przede wszystkim zaś modele spawarek MIG MAG przeznaczone dla niefachowców wyróżniają się wysoką dbałością o bezpieczeństwo użytkownika. Układ stabilizacji pracy czy system cieplnej ochrony elektronicznej to elementy, które zapewniają możliwość długotrwałej pracy urządzenia bez ryzyka awarii. Chłodzenie spawarki wentylatorem działającym automatycznie nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pracy, ale też podnosi jej komfort.

Praca w każdych warunkach

Migomaty paton, dostępne między innymi na stronie https://paton.pl/produkty/spawarki-mig-mag/, to sprzęt spawalniczy, którego można używać w niemal każdych warunkach. Spawarki MIG MAG nadają się do pracy zarówno w pomieszczeniu, jak i w terenie. Są dostosowane nawet do pracy w warunkach podwyższonej wilgotności powietrza czy dużego zapylenia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here