Dbaj o rozwój swoich pracowników – postaw na wiedzę

0

Wielu pracodawców hołduje przekonaniu, że największym kapitałem firmy są jej pracownicy. Aby organizacja mogła działać na najwyższym poziomie konieczne jest więc zadbanie o stały rozwój personelu na każdym szczeblu – to zapewnia dostęp do wiedzy i szkoleń.

  1. Jak rozwijać pracowników? 
  2. Prasa branżowa – zadbaj o to, by byli na bieżąco z informacjami z branży 
  3. Książki specjalistyczne, ebooki – wiedza na wyciągnięcie ręki, wspólne tematy do rozmów

Potrzebę rozwoju dostrzegają nie tylko pracodawcy, ale również pracownicy, którzy coraz częściej wybierają firmy oferujące możliwość szkolenia się i zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Pracodawcy zaopatrują więc pracowników w książki specjalistyczne, ebooki, audiobooki lub branżowe czasopisma, będące źródłem fachowej wiedzy.

Jak rozwijać pracowników?

Punktem wyjścia do zapewnienia pracownikom rozwoju jest sprawdzenie, które aspekty tego rozwoju wymagają. W tym celu wykorzystywane są różnorodne systemy ocen okresowych sprawdzonymi metodami diagnostycznymi, z których jasno wynikają obszary wymagające poprawy. Nie można pominąć etapu planowania i ustalenia realnych celów rozwojowych. Aby pracownik mógł się rozwijać w swojej pracy, powinien mieć zapewniony nie tylko dostęp do specjalistycznej wiedzy, ale również dopasowanych do preferencji źródeł jej otrzymywania. Dla jednych idealnym rozwiązaniem są ebooki specjalistyczne, dla innych otwarte szkolenia, na których można wymieniać się doświadczeniami i spostrzeżeniami z innymi specjalistami z branży.

Prasa branżowa – zadbaj o to, by byli na bieżąco z informacjami z branży 

Rozwój pracowników powinien rozpocząć się wewnątrz organizacji, dlatego zadaniem kierownictwa jest zapewnienie personelowi rzetelnej i fachowej wiedzy z pierwszej ręki. Najpowszechniejszym jej źródłem jest prasa branżowa – specjalistyczne gazety i czasopisma, cenione w środowisku i tworzone przez fachowców dla fachowców. Mocną stroną prasy branżowej jest aktualność zawartych w niej treści. Prenumerata zapewnia stały dostęp do nowinek oraz naukowej wiedzy z danej branży.  Szeroki wybór branżowej prasy oferuje księgarnia internetowa fabrykawiedzy.com

Książki specjalistyczne, ebooki – wiedza na wyciągnięcie ręki, wspólne tematy do rozmów

Księgarnia internetowa dystrybuuje nie tylko branżową prasę, ale również książki specjalistyczne, zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. Zapewniają one dostęp do wiedzy na wyciągnięcie ręki – wystarczy sięgnąć po papierową książkę lub ebooki specjalistyczne. W zależności od branży, mogą być one źródłem instrukcji postępowania, opisem zmian prawnych, czy poradnikiem ze wskazówkami pozwalającymi rozwiązać często spotykany problem.

Książki specjalistyczne to nie tylko rzetelne źródło wiedzy, ale również pretekst do dyskusji nad danym problemem. W literaturze fachowej poszczególne zagadnienia często opisywane są w sposób holistyczny i wielowymiarowy, co prowokuje pracowników do dyskusji nad zasadnością opisywanych podejść. Książka staje się więc motywatorem i predyktorem zmian – mobilizuje do szukania optymalnych rozwiązań i najlepszej drogi do osiągnięcia celu, co rozwija nie tylko poszczególnych pracowników, ale również cały zespół.

Specjalistyczna prasa i literatura uzupełniają się wzajemnie, dając pracownikom możliwość sięgnięcia po solidną dawkę informacji branżowych, zarówno tych teoretycznych, jak i praktycznych. Pracodawcy chcący zadbać o rozwój swojego personelu, powinni więc zatroszczyć się o szeroki przekrój kupowanych książek i czasopism, oraz o ich zróżnicowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj