Niezawodne gadżety sportowe. Sprawdź nasze propozycje!

0

Rynek gadżetów sportowych rośnie proporcjonalnie do tego, jak szybko rośnie sama popularność poszczególnych aktywności. Producenci oferują nam akcesoria, które mają za zadanie nie tylko uprzyjemnić czas podczas uprawiania danego sportu, ale również poprawić komfort i bezpieczeństwo. Dziś podpowiadamy, jakie gadżety sportowe sprawdzą się niemal w każdym rodzaju aktywności dostarczając nam dodatkowych wrażeń. 

 Słuchawki bezprzewodowe

 Koniec z plączącymi się przewodami i kombinowaniem, jak je ukryć pod ubraniem czy przełożyć pod koszulką, by nie przeszkadzały podczas ruchu! Słuchawki bezprzewodowe to odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy cenią sobie wygodę i swobodę podczas aktywności fizycznej. Łączą się one z urządzeniami za pomocą Bluetooth, więc możemy je wygodnie sparować ze smartfonem czy komputerem. Polecamy w szczególności słuchawki bezprzewodowe Xiaomi, które świetnie dopasowują się do kształtu ucha, a samo ich uruchomienie odbywa się poprzez dotyk – nie musimy więc sięgać do telefonu, aby włączyć lub wyłączyć muzykę bądź odebrać i zakończyć połączenie.

 Smartwatch

 Kolejną propozycją gadżetu dla sportowców jest smartwatch, czyli wielofunkcyjny zegarek, który pozwala na bieżąco mierzyć nasze efekty treningowe dzięki wbudowanym funkcjom takim jak pomiar tętna, liczenie kroków i przebytego dystans czy licznik spalanych kalorii. Jednak to nie koniec zalet, jakie posiada smartwatch. Dzięki temu wielofunkcyjnemu zegarkowi możemy w łatwy sposób odczytać wiadomości sms czy odbierać powiadomienia z kanałów social media bezpośrednio za pomocą wyświetlacza, natomiast wiele dostępnych na rynku modeli posiada również opcję pomiaru jakości snu. 

 Opaska sportowa

 Alternatywą dla smartwatcha może być opaska sportowa, która posiada również bogaty wachlarz funkcji przydatnych podczas każdej aktywności fizycznej, a więc pomiar kalorii, kroków, dystansu, tempa poruszania się czy tętna, ale także, podobnie jak wspomniany wyżej smartwatch umożliwia monitorowanie snu, a nawet sterowanie muzyką. Opaska wygląda bardzo stylowo, jest niewielkich rozmiarów i większość modeli jest wodoodpornych, więc z powodzeniem możemy je używać podczas sportów wodnych.

 Nerka

 Choć gadżet ten zdecydowanie różni się od wymienionych wyżej elektronicznych akcesoriów, to z pewnością nie powinno go zabraknąć na naszej liście. Nerka to nic innego jak saszetka zakładana w formie pasa biodrowego posiadająca wygodne kieszonki i przegródki, w których możemy schować niezbędne podczas sportu akcesoria takie jak telefon, klucze, karty do bankomatu czy inne drobne przedmioty; Sportowa nerka jest tak zaprojektowana, aby dobrze przylegała do ciała nawet podczas dynamicznego ruchu, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy. Nerka będzie wygodnym akcesorium podczas treningu na siłowni czy jazdy na rowerze, ale jest również niezawodna w trakcie wielu innych aktywności.

 Gadżety sportowe mają przede wszystkim uprzyjemnić nam trening bez względu na rodzaj aktywności, ale również poprawić ogólny komfort treningu. Dzięki temu nie tylko czerpiemy więcej radości ze sportu ale również możemy uzyskiwać lepsze efekty i tym samym osiągać większą satysfakcję, która działa niezwykle motywująco.