Co powinieneś wiedzieć przed importem sztucznych kwiatów z Chin?

Kwiaty spotykamy każdego dnia. Na ulicy, w biurach, urzędach czy też sklepach i restauracjach. Mogą to być  kwiaty sztuczne lub prawdziwe. Bez względu na to, jakiego rodzaju będą te kwiaty, to ich zadaniem jest uprzyjemnić nam pobyt w konkretnym miejscu. Świeżo ścięte kwiaty niewątpliwe są piękną ozdobą, niestety niezbyt trwałą. To właśnie krótka trwałość ciętych kwiatów jest powodem wzrostu popularności sztucznych kwiatów. Do tego dochodzi fakt, że sztuczne kwiaty są coraz bardziej podobne do żywych i wielu przypadkach można się pomylić. Kolejną niewątpliwą zaletą sztucznych kwiatów jest ich atrakcyjna cena. Jednym ze sposobów odpowiedzi na takie zapotrzebowanie rynku jest import sztucznych kwiatów z Chin.

Gdzie szukać sztucznych kwiatów?

Jeżeli zastanawiacie się państwo skąd najlepiej sprowadzić sztuczne kwiaty, to idealnym kierunkiem są Chiny, które są liderem w światowej produkcji sztucznych kwiatów. Największy wybór znajdziemy w prowincji Guangdong.

Decydując się na import kwiatów z Chin przed pierwszym zamówieniem, warto jest poznać dokładniej kontrahenta i jego ofertę. Jedną z najlepszych metod są odwiedziny targów i tam nawiązywanie kontaktów handlowych.

Zalety sztucznych kwiatów

Niewątpliwie kwiaty naturalna są piękne pachną i prezentują się bardzo okazale. Bywają jednak momenty kiedy sztuczne kwiaty mogą sprawdzić się równie dobrze, a może i lepiej. Zanim definitywnie skreślicie sztuczne kwiaty jako ozdobę w waszym domu czy też biurze, to sprawdźcie ich zalety.

Sztuczne kwiaty produkowane obecnie są tak doskonałej jakości, że wiele osób na pierwszy rzut oka nie jest w stanie ocenić, czy patrzy na prawdziwy kwiat, czy też na sztuczny, do tego mogą okazać się znacznie tańszym rozwiązaniem niż kwiaty naturalne. Kwiaty sztuczne  dają nam również gwarancję, że nie znajdziemy ich zwiędłych w wazonie.

Zaletą sztucznych kwiatów jest również łatwa ich pielęgnacji. Wystarczy przetrzeć do czasu do czasu wilgotną ściereczkę lub spryskać wodą, aby wyglądały jak nowe. W przypadku uszkodzenia jednego kwiatka łatwo możemy go wymienić bez konieczności wyrzucania.

Formalności przy imporcie

Sprowadzając sztuczne kwiaty z Chin musimy dopełnić formalności związanymi z cłem. Jego wysokość możemy bez problemu sprawdzić w Informacyjnym Systemie Zintegrowanej Taryfy Celnej. Warto jest to sprawdzić, zanim rozpoczniemy współpracę, dzięki temu poznamy dokładną cenę sprowadzanych kwiatów.

Post Author: itlife.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.