Nie tylko kluby, czyli historia o tym, co robić w Mielnie

sun and snow - apartamenty nad morzem

Mielno od lat jest nazywane „polską ibizą”. Wszystko z powodu słynnych na całe wybrzeże dyskotek i imprez na plaży. Mielno to jednak nie tylko kluby, lecz przede wszystkim – piękna nadmorska przyroda, piaszczyste plaże i szereg atrakcji dla całej rodziny. Zobacz, co robić w Mielnie, jeśli nie interesuje cię imprezowanie do białego rana.

Jakiś czas temu władze miasta zapragnęły nieco zmienić wizerunek Mielna, wprowadzono nawet zakaz sprzedaży alkoholu poza lokalami po godz. 23. Dzięki temu miejscowość miała stać się bardziej przyjazna dla tych gości, którzy przyjeżdżają odpocząć i nacieszyć się morzem, a nie imprezować. W tym sezonie, z powodu zagrożenia epidemiologicznego, dyskoteki nie mogą spodziewać się tłumu odwiedzających. Mielno ma jednak do zaoferowania o wiele więcej! I nie są to tylko wyjątkowe apartamenty z widokiem na morze.

Co ważne – w Mielnie możesz nocować bez obaw. W obiektach turystycznych wdrożono bowiem szereg procedur bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa. Nasze apartamenty po zakończeniu pobytu są dokładnie wietrzone i dezynfekowane. Biura obsługi klienta także zostały przystosowane do przyjmowania gości z zachowaniem wymaganego odstępu i zaopatrzone w płyny do dezynfekcji rąk – mówi przedstawiciel firmy Sun&Snow oferującej wynajem apartamentów w Mielnie i innych regionach Polski.

Zobacz apartamenty Mielno!

Piaszczysta plaża w Mielnie – dla miłośników opalania się i nie tylko

Największą atrakcją Mielna jest zadbana, piaszczysta plaża (niewielkie, kamieniste odcinki znajduje się pomiędzy ul. Słoneczną a Nurtem Jamneńskim). Latem są tu wyznaczane strzeżone kąpieliska, uważane za jedne z najbezpieczniejszych nad polskim morzem. Dzieciom spodobają się też rozstawione na plaży trampoliny i zjeżdżalnie. Starsi, w przerwie od opalania, mogą natomiast skorzystać z boiska do siatkówki.

Wzdłuż plaży ciągnie się Promenada Przyjaźni będąca ulubionym miejscem do spacerowania zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Mielna. Początkowo było to przede wszystkim zabezpieczenie brzegu przed niszczycielskim działaniem fal morskich. Obecne to główny deptak spacerowy w mieście z licznymi straganami z pamiątkami, kawiarniami, lodziarniami, smażalniami ryb czy ławeczkami. Długość promenady to około 1,5 kilometra.

Sprawdź też inne apartamenty z widokiem na morze z oferty Sun&Snow.

Mielno i jego atrakcje!

Kiedy wyjdziesz już ze swojego komfortowego apartamentu z widokiem na morze, możesz korzystać z wielu atrakcji miasta. Po prostu odwiedź jego najważniejsze punkty!

  1. Morsy w Mielnie – hop do wody!

Przy ulicy Kościuszki, tuż przy głównym wejściu na plażę, znajduje się pomnik morsa. Skąd to zwierzę wzięło się w Mielnie? Okazuje się, że pomnik nie stanął wcale, by upamiętnić miejscową faunę, lecz ma związek z organizowanymi tu od 2004 Międzynarodowymi Złotami Morsów, które przyciągają tysiące zwolenników zimowych kąpieli.

  1. Poniemieckie bunkry – garść historii

Około kilometra od centrum Mielna znajduje się prawdziwa gratka dla miłośników historii i militariów. Dwa zachowane do dziś bunkry powstały na przełomie lat 1940-1941. Prawdopodobnie pełniły funkcję stanowiska obserwacyjnego lub prochowni. Niestety bunkry można podziwiać tylko z zewnątrz.

  1. Grodzisko – ku słowiańskim początkom

Bunkry to tylko jeden z kilku historycznych obiektów, który warto odwiedzić w czasie pobytu w Mielnie. Na skraju lasu, niedaleko wejścia na plażę przy ulicy Kościelnej, zostało odtworzone słowiańskie grodzisko. Jego pochodzenie datuje się na IX lub X wiek. Ustępuje wprawdzie rozmiarami słynnemu grodzisku w Biskupinie, warto jednak je odwiedzić, by lepiej poznać codzienne życie naszych przodków. Latem odbywają się tu interesujące prelekcje. Można też spotkać rycerzy z grup rekonstrukcyjnych czy spróbować tradycyjnych słowiańskich potraw.

  1. Leśna Pętla Przygód i Tajemnic – dla najmłodszych turystów

Jeśli przyjeżdżasz do Mielna z dziećmi, zajrzyj na Leśną Pętlę Przygód i Tajemnic. To rodzaj ścieżki przyrodniczej, która prowadzi przez charakterystyczne dla nadmorskiego lasu stare wydmy. Idąc tym szlakiem, można również zobaczyć wspomniane już bunkry i grodzisko. Uwagę przykuwają też wielkie figury szyszek czy taras widokowy.

Post Author: itlife.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.