Jak obstawiać zakłady bukmacherskie w internecie – skrócony poradnik

0

Obstawianie zakładów na sport to na pewno bardzo emocjonujące przeżycie – w końcu wykorzystujemy nasze pieniądze do przewidzenia jakiegoś faktu – a jeśli zrobimy to źle, to te pieniądze stracimy.

Jak zacząć?

Jedno z pierwszych pytań, z którymi początkujący typer się spiera, to zapewne to, ile może wygrać na zakładach bukmacherskich. Dla nowych graczy, wysokość wygranej może wynieść maksymalnie nawet kilka tysięcy złotych. Najwyższe wygrane na zakładach bukmacherskich występowały oczywiście na zakładach AKO. Zakłady akumulowane popularne są ze względu na to, że istnieje dość niewielka szansa na wygraną, przez co kurs bazowy jest bardzo wysoki, lecz szansa na wygraną z takiego kuponu jest bardzo mała. W historii znane są jednak przypadki wygranych bardzo wysokich kursów. Przy niewielkiej inwestycji – szczęśliwcy zarobili naprawdę sporą ilość pieniędzy. Wysokość wygranej jest jednak uzależniona od wielu zmiennych, no ale czas opowiedzieć sobie o kursie. Kurs oznacza prawdopodobieństwo, z jaką bukmacher uważa że taki wynik będzie na danym wydarzeniu sportowym. Im niższy kurs, tym większa szansa na to, że prawdopodobnie taki będzie wynik. Im niższy kurs, tym niższa szansa, że to się wydarzy. Przejdźmy jeszcze na moment do marży bukmacherskiej, ponieważ jest to ważny temat, polega na tym, że jest to procent od danego zakładu, jaki bukmacher bierze dla siebie. Nie sądziliście chyba, że bukmacherzy będą oferować wam zakłady za darmo, czyż nie? Ale oprócz tego – ważne jest to, aby nie wybierać bukmacherów z wysoką marżą i poświęcić kilka chwil na znalezienie takiego, który ma tą marżę jak najniższą.

Wybierz legalnego bukmachera

 Gra u nielegalnego bukmachera może nas sporo kosztować – mimo iż wydaje nam się że w internecie jesteśmy anonimowi. Oczywiście zapewne nie będzie to za dzień, za miesiąc, bądź nawet i za kwartał – ale któregoś dnia może zapukać do nas fiskus z eskortą oraz zażąda od nas zwrotu wygranych przez nas pieniędzy – z nawiązką. Dlatego też, najlepiej jest grać u legalnego bukmachera – z racji tego że po nowelizacji ustawy o grach losowych z 2017 roku opadł już kurz, i w tym roku możemy obstawiać już u 18 legalnych firm bukmacherskich – co sprawia że wybór nie jest mały.

Bonus bukmacherski

Tak naprawdę, to można cały czas być ,,początkującym graczem” u bukmachera. Pytacie się, jak to zrobić? To proste, wystarczy że założycie nowe konto u bukmachera, u którego jeszcze nie typowaliście, z racji tego że aktualnie na Polskim rynku jest ich aż 16 (i ta liczba cały czas rośnie). Jeśli jednak jesteśmy ,,nowi-nowi” (czyli wiecie, totalnie zieloni) to wybranie odpowiedniego bukmachera powinno być dla nas priorytetem. Najlepiej wybrać takiego, który ma wartościowe typy bukmacherskie. Taka firma może nam również zaproponować odpowiednie bonusy – takie jak na przykład freebet bukmacherski, zakład bez ryzyka, czy też zakłady bez depozytu. No dobrze, jak już wcześniej wspominaliśmy, możemy się zdecydować to założenie konta u trzech najlepszych bukmacherów, (po naszym głównym wyborze) dzięki czemu bonusy za rejestrację się potroją. Oczywiście nie jest to wcale nielegalny proceder – w końcu w naszym kraju mamy wolny rynek.

Kary finansowe, które mogą nam grozić za grę u bukmacherów bez licencji

Według znowelizowanych przepisów gracze, którzy korzystają z usług nielegalnych w Polsce firm bukmacherskich, mogą podlegać karze pieniężnej. Mówi o tym artykuł 89.1 ustawy. Uczestnictwo w grze losowej urządzanej nielegalnie bez zezwolenia, koncesji i zgłoszenia to przestępstwo skarbowe zagrożone karą finansową. Maksymalna wysokość kary wynosi 120 stawek dziennych. Grzywna za taki proceder logicznie myśląc może wynosić nawet miliony złotych. Warto dodać, że w przypadku udowodnienia winy, gracz będzie musiał dodatkowo zwrócić całość wygranych niepomniejszonych o postawioną kwotę. Co oczywiście zdarza się niezwykle rzadko, no ale oczywiście się zdarza. Dlatego też chyba nie warto obstawiać zakładów u nielegalnych firm bukmacherskich, czyż nie?

Kto ma najlepsze predyspozycje do gry na zakładach bukmacherskich?

Wiele osób które teraz zajmuje się graniem na zakładach kiedyś intensywnie (zapewne) uprawiało sport. Uprawianie sportu wykazuje działanie hartujące (czyli uodparnia nas na czynniki stresogenne), skutecznie oczyszcza umysł z dręczących nas ,,złych myśli”, a także pomaga (czasami i nie każdemu) w osiągnięciu duchowej równowagi, dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej kontrolować swoje emocje oraz podejmować bardziej racjonalne decyzje w codziennym życiu.

,,Najlepsi nie przegrywają” – wybijcie to sobie z głowy.

Naturalnie jest to bzdura, ponieważ najlepsi gracze również przegrywają, ale po prostu rzadziej, niż udaje im się wygrać. Jeśli jednak zdarzy im się przegrać, używają ,,stawkowania”, aby upewnić się, że nie stracą dalszych swoich pieniędzy. Jednakże chodzi tutaj nam o strach przed stratą środków. Wiadomo, nikt nie lubi tracić pieniędzy (ani nikt nie lubi przegrywać), ale obstawiając zakłady bukmacherskie musimy się z  tym mimo wszystko liczyć. Błąd typera polega na tym, że wolimy uniknąć nawet potencjalnej wygranej niż przegrać i stracić nasze środki. Co ciekawe, niektórzy gracze mają awersję do wykorzystania bonusów bukmacherskich, które otrzymali przy zarejestrowaniu swojego indywidualnego konta. Nie ukrywamy, szczęście czy losowość w typach bukmacherskich oznacza, że nawet najlepsi gracze na świecie mogą się czasem mylić. Myślenie, że powinniśmy unikać przegranych jest błędne, z tego powodu że prędzej czy później i tak niestety czeka nas porażka.