Na co zwrócić uwagę przed zakupem płyty gazowej?

0
płyta gazowa solgaz

Dobrze wyposażona kuchnia jest sercem każdego domu. Trudno sobie bowiem wyobrazić życie bez dobrze ugotowanego posiłku, czy też zimnego napoju prosto z lodówki w upalny dzień. Warto zainwestować w to pomieszczenie, gdyż dzięki temu każdy dom nabiera większego wyrazu, a my zyskujemy pewność, że jemy zdrowe jedzenie, które sami sobie przygotowujemy. Odpowiednia kuchenka gazowa wyposażona w nowoczesną płytę grzewczą na pewno ułatwi nam codzienną pracę w kuchni.

1. Innowacje w kuchni – ważna rzecz

2. Rozwiązania na miarę naszych potrzeb

3. Oszczędność i ekologia

Innowacje w kuchni – ważna rzecz

Jedną z propozycji, które warto wziąć pod uwagę są innowacyjne płyty gazowe Solgaz, zwłaszcza z serii INNOVA. Są to rozwiązania rodem z XXI wieku, dzięki którym gotowanie stanie się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Płomień w tego typu kuchniach ukryty jest pod płytą grzewczą, dzięki czemu proces smażenia lub gotowania jest bezpieczniejszy. Płyty Solgazu są wyposażone w żarniki zamiast iskrowników. Dzięki takiemu pomysłowi praca płyt gazowych jest o wiele cichsza, gdyż podczas zapalania nie słychać charakterystycznego odgłosu cykania, jaki wydają iskrowniki. Kuchenki są wyposażone w odpowiednie palniki o średnicy 18-22 centymetrów, dzięki czemu można na nich umieścić duże garnki. Kolejną zaletą z której warto skorzystać, jest funkcja „booster”, pozwalająca na szybsze gotowanie niż w klasycznych kuchenkach – jest to związane ze zwiększoną mocą palnika.

Rozwiązania na miarę naszych potrzeb

Płyta gazowa INNOVA zasygnalizuje nam dźwiękiem moment, w którym kończy się gotowanie. Włącznik kuchenki jest zaś wyposażony w specjalny przycisk, który zabezpiecza go przed przypadkowym włączeniem przez nasze dziecko. Daje to większe poczucie bezpieczeństwa na co dzień i od święta. Gotowanie podlega także kontroli, dzięki możliwości jakie daje funkcja „Stop&Go”. Wystarczy wcisnąć pauzę, by proces uległ zawieszeniu, np. na czas rozmowy telefonicznej. Po pewnej chwili możemy kuchenkę włączyć z powrotem, a inteligentna płyta zapamięta wszystkie wcześniejsze ustawienia, co pozwoli kontynuować cały proces bez zmian. Jest ona skonstruowana tak, że niekontrolowane ulatnianie się gazu jest niemożliwe. Dodatkowo jeśli na płytę wykipi nam zawartość garnka, płyta się sama wyłączy i poinformuje nas o tym sygnałem dźwiękowym. Dzięki takim rozwiązaniom nawet nasza tymczasowa nieobecność w kuchni nie będzie powodem do większych obaw o to, co się dzieje z kuchenką podczas gotowania.

Oszczędność i ekologia

Samo spalanie gazu też przebiega w innej formule. Paliwo jest spalane katalitycznie w temperaturze ośmiuset stopni Celsjusza, dzięki czemu jego zużycie może spaść nawet o 50%. Jest to niebagatelna oszczędność w naszym domowym budżecie, a także proekologiczna postawa, którą warto w sobie kształtować ze względu na konieczność racjonalnego postępowania z zasobami na Ziemi. Każdy palnik pracuje cyklicznie, czyli pobiera gaz tak długo, jak długo jest to potrzebne. W momencie, w którym płyta się odpowiednio nagrzeje, dopływ gazu jest odcinany. Ma to także duże znaczenie przy podgrzewaniu potraw, gdyż także wtedy pobór gazu jest nieco mniejszy. Możemy nabyć płyty, które mają od trzech do ośmiu palników gazowych, a więc są one dostosowane zarówno do potrzeb singli, jak i tych z nas, którzy mają duże, wielopokoleniowe rodziny. Zaopatrzeni w kuchnię z górnej półki, będziemy mieli pewność, że nasz wybór przyczyni się do tego, by posiłki były przygotowywane w pełni bezpiecznie oraz z poszanowaniem natury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here