Hulajnoga elektryczna Dynamic Frugal – wady i zalety

0
hulajnogi decathlon

Kiedy coraz większą wagę przykłada się do ekologii, w czasach wszechobecnych korków na drogach i drożejących cen paliw furorę robią pojazdy elektryczne: rowery elektryczne, deskorolki i hulajnogi elektryczne. Są nie tylko przyjemne w prowadzeniu, ale też oszczędne i niezanieczyszczające powietrza. 

Hulajnoga Dynamic Frugal, dostępna w sieci sklepów Decathlon, jest głosem rozsądku wśród hulajnóg. Niższa półka cenowa, połączona z całkiem niezłymi osiągami technicznymi. To wszystko sprawia, że to model, który naprawdę warto mieć pod ręką. 

Hulajnoga elektryczna Dynamic Frugal

Hulajnoga elektryczna Dynamic Frugal wyposażona jest w wydajny akumulator litowo-jonowy 187 Wh o pojemności 5,2 Ah. Daje on możliwość przejechania aż 18 kilometrów bez konieczności ładowania, co jak na tą cenę jest bardzo dobrym osiągiem. Czas potrzebny do naładowania pełnej baterii to 4 godziny, przy czym pierwsze ładowanie powinno trwać 6 godzin.

Maksymalna prędkość jaką osiąga hulajnoga elektryczna to 25 km/h, aby przyspieszyć należy jedynie przekręcić manetkę. W trakcie jazdy można używać dwóch biegów (poziomów prędkości):

  • 1 – do 15 km/h
  • 2 – do 25 km/h

Stworzona tak, by ułatwić poruszanie się w miejskiej dżungli. Sprawdzi się zarówno na krótkie dojazdy do pracy, jak i dłuższe zwiedzanie miasta. Hulajnoga waży zaledwie 12 kilogramów i jest w stanie udźwignąć maksymalnie 100 kg.

Zalety hulajnogi Dynamic Frugal

Główną i zauważalną na pierwszy rzut oka zaletą jest stosunek ceny do jakości. Hulajnoga kosztuje zaledwie 1 199.99 zł i to zdecydowanie niewiele, jeśli chodzi o takie możliwości techniczne. Duża pojemność baterii i całkiem długi maksymalny dystans, jaki hulajnoga może pokonać sprawiają, że hulajnoga elektryczna Dynamic Frugal jest zdecydowanie warta swojej ceny.

Dodatkowo technologie:

  • Kick – to – start – Funkcjonalność, która zapobiega niekontrolowanemu startowi hulajnogi i przeciążeniom silnika. Co to oznacza? Manetka gazu zaczyna działać dopiero, gdy hulajnoga zostanie rozpędzona do 5 km/h. 
  •  Automatyczny tempomat – Załącza się, kiedy przez około 6 sekund utrzymywana jest stała prędkość. Jest to doskonałe rozwiązanie na długich, jednolitych odcinkach drogi.  

Obie te technologie dają szansę na naprawdę płynną i komfortową jazdę, a także poprawiają bezpieczeństwo. 

Wady hulajnogi Dynamic Frugal

W tej cenie trudno doszukiwać się wad. Minusem, wpływającym na bezpieczeństwo i eksploatację mogą być pompowane koła. Niestety mogą one być podatne na przebicia, zwłaszcza w przypadku jazdy po ostrych wybrukowanych ścieżkach.  Dla komfortu korzystania z hulajnogi przydatny mógłby być również jeszcze jeden dodatkowy bieg. Natomiast jazda na hulajnodze przy dwóch poziomach prędkości jest oczywiście kwestią przyzwyczajenia. 

Minimalistyczny design i stylistyka oraz jakość wykonania sprawiają, że jest to hulajnoga elektryczna warta swojej ceny. Oczywiście można doszukiwać się wad czy słabszych stron sprzętu, ale będą je posiadały wszystkie hulajnogi. Niestety stworzenie idealnego produktu nie możliwe, a odczuwanie mankamentów jest jedynie kwestią indywidualnych preferencji użytkownika.