5 pomysłów na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu

0
aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu

Szukasz inspiracji, jak aktywnie spędzić wolny czas? Dziś podpowiemy Ci kilka pomysłów na wypoczynek na świeżym powietrzu, który przyniesie wiele korzyści zarówno Twojemu ciału, jak i umysłowi.

1. Śladami miejskich legend na rowerze

Znudziły Ci się dotychczasowe trasy rowerowe? Pora na odmianę. Proponujemy zorganizowanie wycieczki po Twoim mieście śladami miejsc, które wiążą się z pewnymi historycznymi wydarzeniami lub legendami. Zaproś do tej zabawy przyjaciół – będzie to świetna okazja do lepszego poznania Waszego miasta, a przy tym sposób na ciekawe spędzenie czasu. Po drodze możecie również zaplanować kilka przystanków na odpoczynek i przekąskę, a jeśli dobrze wszystko rozplanujecie i pogoda dopisze, może nawet znajdziecie okazję do wykąpania się w jeziorze czy do odpoczynku nad brzegiem rzeki.

2. Geocatching

To propozycja dla tych, którzy uwielbiają dreszczyk emocji. Geocatching to popularna od lat gra miejska, polegająca na przemierzaniu przestrzeni w poszukiwaniu skrytek rozlokowanych w różnych, często bardzo nietypowych miejsach. Naszą jedyną wskazówką są współrzędne GPS, natomiast odnalezienie konkretnej kryjówki często wymaga spenetrowania starych murów czy innych obiektów. Po odnalezieniu kryjówki należy wpisać się swoim nickiem do tzw. logbooka, czyli małej książeczki, która jest poświadczeniem faktu, iż dana kryjówka została przez Ciebie odnaleziona. Brzmi jak dobra zabawa?

3. Wodne atrakcje

Latem każda wodna aktywność dostarcza mnóstwa atrakcji. W zależności od miejsca Twojego zamieszkania, może to być czas spędzony nad jeziorem, rzeką czy nawet na miejskim basenie.  Polecamy w szczególności wszelkiego rodzaju kajaki, rowerki wodne czy łódki, które można wynająć niemal nad każdym większym akwenem wodnym. W dużych miastach zlokalizowanych nad Odrą czy Wisłą funkcjonują również specjalne taksówki wodne czy statki oferujące rejsy, które mogą być świetną okazją do zwiedzenia miasta z zupełnie innej perspektywy. 

4. Spacer w…obłokach?

Ten pomysł to coś dla osób, które lubią łączyć obcowanie z przyrodą z aktywnym wypoczynkiem. Jeśli chodzi o taki spacer w chmurach Czechy mają do zaoferowania coś idealnego! W Karkonoszach znajduje się bowiem wieża widokowa wzniesiona na wysokość 45 metrów, na którą trzeba wejść pieszo trasą przez las mierzącą ok.1.500 metrów długości. Po drodze czeka nas mnóstwo atrakcji, od ciekawostek botanicznych, przez różnego rodzaju zabawy dla najmłodszych aż po fenomenalny zjazd rurą w dół!  Natomiast po wejściu na szczyt możemy podziwiać piękny krajobraz z dużej platformy widokowej, która znajduje się wyżej niż czubki drzew. Taka atrakcja z pewnością zachwyci każdego miłośnika leśnych wycieczek.

5. Małpi gaj

Ostatnią z naszych propozycji jest wypad do tzw. małpiego gaju, czyli parku linowego, który można znaleźć w każdym większym mieście. To atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jeśli lubisz spędzać aktywnie czas i jednocześnie chcesz sprawdzić swoich sił w przemierzaniu tras na linach zawieszonych między drzewami na różnych wysokościach, kładkach czy w pokonywaniu innych, przygotowanych przez organizatorów przeszkód, ta zabawa jest dla Ciebie. 

Mamy nadzieję, że nasze pomysły zainspirują Cię do spędzania aktywnie czasu w sposób inny niż dotychczas i tym samym dostarczą Ci mnóstwa zabawy oraz satysfakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj