Akcesoria do makijażu – w jakie warto zainwestować?

0

Starannie wykonany makijaż to zasługa nie tylko kosmetyków, ale i odpowiednich akcesoriów. Pomogą one w stworzeniu efektownego makijażu i uzyskaniu takich efektów jak glow. Jakie akcesoria do makijażu są must have kobiecej kosmetyczki i gdzie je kupić?

Pędzle do makijażu

Pierwszym i najważniejszym akcesorium do makijażu są pędzle. Występują one w wielu rodzajach. Malując się okazjonalnie lub wykonując tylko prosty codzienny makijaż, nie trzeba inwestować w cały arsenał pędzli makijażowych. Te podstawowe znaleźć można na https://tagomago.pl/collections/makeup-revolution. Makeup Revolution proponuje pędzle do podkładu, pudru, różu, cieni do powiek, ust, rozcierania kosmetyków. Czym one się charakteryzują?

Rodzaje pędzli do make-up

Pędzle do podkładu to te pomagające w rozprowadzeniu fluidu. Wykonane są z syntetycznego włosia, dzięki czemu nie wchłaniają one nadmiaru kosmetyku. Plusem pędzli ze sztucznego włosia jest ich łatwe czyszczenie. Kolejną cechą charakterystyczną pędzli do podkładu jest płaski kształt i zaokrąglone końcówki. Wykonując makijaż podkładem mineralnym, warto kupić pędzel flat top lub pędzel Kabuki. Dobrym wyborem będą też pędzle z podwójnego włosia typu duo fibre.

Pędzle do pudru to te duże, przez co twarz szybciej można pokryć tym kosmetykiem. Wyróżniają się one naturalnym włosiem – gęstym i miękki. Tego typu pędzlami można nałożyć zarówno puder sypki, jak i w kamieniu.  Do nakładania pudru można wykorzystać też wykręcane pędzle.

Pędzle do różu to te ze skośnym włosiem. Nakładany nim kosmetyk pozwoli wymodelować twarz i nadać jej efektu opalenizny. Ten typ pędzla sprawdzi się również przy aplikacji rozświetlacza. Te ze syntetycznym włosiem wykorzystać można do nakładania płynnych kosmetyków, natomiast z naturalnych do aplikacji sypkich i kamiennych produktów.

Pędzle do cieni do powiek to natomiast te z małymi kółkami do malowania dolnej powieki. Dostępne są one w różnej szerokości. W zestawach pędzli do cieni znajdują są zarówno te do cieni, jak i eyelinera.

Akcesoria do makijażu – jakie będą potrzebne?

Pędzle do makijażu to nie jedyne akcesoria potrzebne do wykonania idealnego make-up Przydatne gadżety to również gąbki do makijażu. Dostępne są one w różnym kształcie -jajek, beautyblendery i gąbki trójkąty. Pomagają one nałożyć podkład w płynie i korektor. Dzięki temu na skórze nie pozostają nieestetyczne krawędzie po aplikacji kosmetyku.

W kosmetyczce każdej kobiety powinno znaleźć się miejsce dla szczoteczki do rzęs i brwi. Akcesorium to usuwa nadmiar kosmetyków i sprawia, że makijaż oczu jest perfekcyjny. Dzięki nim zapomnieć można o sklejonych rzęsach czy brwiach w niepożądanym kształcie. Do wykonania makijażu oczu warto też wykorzystać zalotkę. Jest to akcesorium przydatne paniom o krótkich rzęsach. Zalotka je wydłuży i podwinie.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.