Jak wybrać oświetlenie LED – 3 pomysły na oryginalne produkty

0
Jak wybrać oświetlenie LED - 3 pomysły na oryginalne produkty

Aranżacja pomieszczeń za pomocą oświetlenia to jedno z rozwiązań, które coraz powszechniej stosuje się w czasie urządzania mieszkań. Skierowanie strumienia światła w konkretne miejsce lub na dodatek pozwala podkreślić jego wygląd i zaznaczyć jak ważne jest dla całego pomieszczenia. Dla obniżenia kosztów eksploatacji tego typu dekoracji warto sięgnąć po oświetlenie led. Podpowiemy jak wybrać spośród ogromnego wyboru produktów na rynku:

  • oświetlenie led w wersji industrialnej,
  • ascetyczne lampy do nowoczesnych aranżacji,
  • akcesoria do podświetlenia.

Oświetlenie led w wersji industrialnej

Industrialne aranżacje należą do najmodniejszych filozofii urządzania pomieszczeń w ostatnich latach. Choć początki tego nurtu sięgają połowy ubiegłego wieku, nadal nie przestaje on zdobywać kolejnych rzeszy sympatyków. Industrialne aranżacje charakteryzują się dużymi przestrzeniami, eksponowaniem naturalnej struktury ścian i elementami wykończeniowymi, które przypominają akcesoria znane z pomieszczeń fabrycznych. Właśnie tu jest miejsce na loftowe oświetlenie led.

Lampy do pomieszczeń industrialnych najczęściej przypominają klasyczną żarówkę. Duże rozmiary i kolory tego elementu sprawiają, że jest ona widoczna nawet z daleka. Żarówki nie wymagają dodatkowej ozdobnej osłony w postaci klosza, a sama ich struktura jest najlepszą dekoracją. Czasem jedynie żarówka ma osłonę wykonaną z kilku drutów stalowych. Oświetlenie led z żarówkami industrialnymi może być w formie kinkietów ściennych lub lamp wiszących. Można też sięgnąć po samą żarówkę i samodzielnie przygotować dla niej gniazdo lub instalację.

Ascetyczne lampy do nowoczesnych aranżacjach

W wielu nowoczesnych aranżacjach ucieka się od zbędnych dekoracji, stawiając na produkty w prostej formie i o maksymalnym poziomie użyteczności. Aranżacje nowoczesne czy skandynawskie lubią też naturalne materiały, dlatego często stawiają na wyposażenie wykonane ze stali lub materiałów ją przypominających.

Podobne zasady dotyczą oświetlenia led, które mamy zamiar zamontować w takich pomieszczeniach. Najczęściej lampy mają prostą geometryczną formę, a jedyną dekoracją jest padające z nich światło. W przedpokojach czy korytarzach można postawić na kinkiety w kształcie prostokątów, czy okręgów. Z kolei lampy sufitowe mogą mieć formę świecących sześcianów lub reflektorów skierowanych w wybrane miejsce. W kolorystyce tych dekoracji dominuje kolor srebrny lub chrom.

Akcesoria do podświetlenia

Dobrze wykonane oświetlenie led to nie tylko lampy sufitowe i kinkiety ścienne. Ta technologia daje nam ogromne możliwości w wykonywaniu oświetlenia nietypowych przestrzeni i miejsc. Pozwalają na to niewielkie lampy emitujące sporą ilość światła, które można połączyć ze sobą niemal w dowolny sposób.

Spośród wielu ciekawych rozwiązań, jakie dostępne są na rynku, warto zwrócić uwagę na taśmy led. Kilkumetrowe pasy wypełnione lampkami mogą służyć do dekoracji dachu w świątecznych aranżacjach. Będą też pomocne w wyróżnieniu sklepu lub restauracji na tle konkurencji. Mogą być też wykorzystywane do podświetlania formy budynku lub altany ogrodowej.

Wewnątrz mieszkania na jego klimat może wpłynąć podświetlenie szklanych półek w szafie czy blatów kuchennych. To rozwiązanie ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o dekorację danego pomieszczenia. Podłużne panele led mogą z kolei stanowić podświetlenie wybranych fragmentów mieszkania i być wykorzystywane do tworzenia wymyślnych aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here