Praca jak każda inna, czyli parę słów o testowaniu zabawek… dla dorosłych.

1

Rynek pracy w XXI wieku jest znacznie bardziej elastyczny niż jeszcze kilka dekad temu. Pojawiło się na nim wiele nowych zawodów – związanych choćby ze światem Internetu. Copywriterzy, programiści, tzw. „tajemniczy klienci” – to tylko kilka z wielu przykładów. Pośród tych nietypowych zajęć można znaleźć jedno, które wydaje się niezwykle intrygujące. Chodzi o stanowisko testera zabawek erotycznych.

Jak myślisz, jak wygląda praca testera zabawek erotycznych? Oczywistym jest, że to nie etat za biurkiem od 8:00 do 16:00. Jeśli jednak wydaje Ci się, że praca takiej osoby polega wyłącznie na zabawie, czytaj dalej i oceń sam!

Po co komu testerzy zabawek erotycznych?

Rynek sex-gadżetów w ostatnich dekadach zaczął rozwijać się niesamowicie dynamicznie. Z jednej strony dzieje się tak dlatego, że, generalnie, społeczeństwo staje się bardziej otwarte na eksperymentowanie w sferze erotycznej. Z drugiej – pojawiło się wiele technologicznych innowacji, które pozwalają oferować coraz to nowe produkty.

No właśnie. Trzeba pamiętać, że każdy wibrator, masturbator czy inne akcesorium erotyczne to produkt jak wiele innych. Wymaga zatem:

  • przemyślanego projektu – tak, aby odpowiadał na oczekiwania grupy docelowej klientów,
  • przetestowania przed wprowadzeniem na rynek,
  • efektywnej promocji.

We wszystkich tych trzech obszarach mogą pomóc testerzy sex gadżetów. 

Na czym polega praca testera zabawek erotycznych?

Tak – na testowaniu sex gadżetów, ale nie tylko. Nie chodzi bowiem wyłącznie o to, aby pobawić się nowym wibratorem czy inną zabawką i powiedzieć ogólnikowo, że „podobało się” albo nie. Od testerów oczekuje się m.in.:

  • sporządzania rzetelnych i merytorycznych recenzji produktów – ze wskazaniem ich wad, zalet, doświadczeń podczas użytkowania, wskazówek oraz zaleceń – tak, aby producent mógł jeszcze lepiej dopasować gadżety do oczekiwań swoich klientów,
  • przygotowywania wideorecenzji na swojego vloga, publikowania wpisów blogowych o testowanych gadżetach,
  • pisania recenzji dla punktów sprzedających zabawki erotycznych, np. takich jak SexownySklep.pl,
  • promowania produktów w przestrzeni social media i nie tylko,
  • uczestnictwa w imprezach branżowych,
  • a nawet kontaktowania się z klientami firmy.

Jak więc widać, tester jest w rzeczywistości jednocześnie ambasadorem marki, który buduje jej wizerunek i buduje zainteresowanie konkretnymi produktami.

Ile możesz zarobić? W Wielkiej Brytanii pensja testera gadżetów wynosi ok. 28 tys. funtów rocznie, co jest sumą nieco przewyższającą standardowe przychody w UK. Branża współpracuje jednak również z freelancerami – tzw. influencerami, płacąc im np. za indywidualne zlecenia.

Niektóre sklepy zatrudniają też własnych recenzentów i tworzą całe kanały na YouTube poświęcone testowaniu (oczywiście w granicach dopuszczanych przez serwis) gadżetów erotycznych:Zainteresowały cię przedstawione powyżej produkty? Znajdziesz je także u polskich dostawców (np. tutaj).

Czy zatem jest to praca marzeń? Dla wielu osób lubiących wyzwania, nowe doświadczenia, otwartych, ale i aktywnych w przestrzeni online – jak najbardziej tak. Czy jesteś jedną z nich?

1 KOMENTARZ

  1. Fajna sprawa zostać takim testerem ja z milom chęciom bym protestował takie zabawki i nie tylko sama przyjemność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj