Znaczna liczba osób, która wyjeżdża na wakacje, sprawdza kursy walut dolar w trybie online i wymienia pieniądze przez internet. Jest to naprawdę bardzo proste, dlatego też kantory internetowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Tempo wzrostu jest na chwilę obecną dwucyfrowe. Oferta e-kantorów jest jednak bardzo zróżnicowana. Poniższy artykuł zawiera szereg cennych informacji dla osób, które planują zacząć korzystać z tego typu instytucji. Kto najszybciej wymienia walutę? Sprawdziliśmy to dla Państwa biorąc pod uwagę czołówkę tego rynku. Zapraszamy do lektury!
E-commerce coraz silniejszy
Szacunki Izby Gospodarczej przedstawione w raporcie „E-commerce 2018” w serwisie interaktywnie.com wskazują, że wartość polskiego rynku handlu online w bieżącym roku wzrośnie aż od 23 procent i tym samym przekroczy kwotę 50 miliardów złotych. Do tej pory czynnikiem kluczowym dla dynamiki tego rodzaju była atrakcyjna cena, która przyciąga rzesze szukających promocji klientów. Jak jednak wynika z badań, cena jest jedynie jednym z czynników, który decyduje o wybraniu takiej formy zakupów. Dużą rolę w zmotywowaniu do skorzystania z usług e-sklepów jest także szybki czas realizacji transakcji za pomocą przelewów w serwisach takich jak PayU czy Dotpay.
Jak działają e-kantory?
Ten trend w porę zauważyły również e-kantory i starają się do niego dostosowywać. Jak wiadomo, kantory działają zgodnie z zasadą „sprawdzamy kursy walut euro = wpłata na konto kantoru = wymiana walut = natychmiastowa wypłata na konto walutowe, które podał klient na powyższym przykładzie nominale euro”. Proces zakładania wirtualnych portfeli nie jest mocno skomplikowany. Aby założyć rachunek wystarczy dowód osobisty.
Ranking e-kantorów
Wprawdzie czasami zdarza się, że na realizację transakcji przychodzi nam czekać nawet kilka dni, ale coraz większa liczba e-kantorów zainwestowała w usługę przelewów natychmiastowych. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nawet między kantorami, które oferują przelewy natychmiastowe istnieją znaczne różnice pod względem czasu realizacji transakcji. Z tego powodu „Forbes” przygotował ranking e-kantorów, w którym na podium znalazły się te firmy, które swoje usługi świadczą nie tylko na wysokim poziomie, ale również w szybkim tempie. Zwycięzcą został Rkantor – na przeprowadzenie transakcji trzeba tam czekać średnio mniej niż 10 minut. Z całą pewnością jest to szybki i bezpieczny kantor internetowy. Kolejne pozycje zajęły Trejdoo, Walutomat oraz Internetowy Kantor – tam średnia wyniosła poniżej jednej godziny. Taki czas z punktu widzenia klienta jest relatywnie komfortowy. Ostatnie dwa miejsca zajęły z kolei Cinkciarz oraz Fritz Exchange – tam klienci muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem na przeprowadzenie operacji wpłaty, przewalutowania i wypłaty oczekuje się średnio powyżej jednej godziny.