Smartfon przyszłości – jak będzie wyglądać?

0

Ewolucja telefonów, choć trwa zaledwie 40 lat, przebiega niesamowicie szybko. Dzisiejsze smartfony w niczym nie przypominają telefonów dostępnych jeszcze paręnaście lat temu.
Coraz lepsze aparaty, większe ekrany wraz z jednoczesnym zwiększaniem opcji, jakie telefon udostępnia czynią go nie tylko narzędziem do rozmowy. Współczesny smartfon przyjmuje rolę budzika, aparatu, kamery, nawigacji. Zagracie na nim w grę, połączycie się z internetem, już teraz oferuje część funkcji, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane chociażby dla komputerów.
Sprawia to, że coraz częściej zastanawiamy się nad tym co przyniesie przyszłość? Jakie kolejne funkcje zostaną dodane do naszych telefonów? Czy może zostaną zastąpione czymś zupełnie innym?

Jakie funkcje mogą posiadać kolejne smartfony?

AR – Rozszerzona Rzeczywistość

Jest to technologia, której wdrożenie planowane jest już od jakiegoś czasu. Dzięki niej patrząc przez obiektyw w telefonie zobaczymy przedmioty i informacje naniesione na widoczny obraz.

Ekrany OLED

Możliwość ich dowolnego zginania otwiera nową drogę nie tylko dla zakrzywionych, ale i całkowicie zginanych telefonów, które będzie można zmieścić nawet w ciasnej kieszeni.
Daje to też ogromne pole do popisu dla designerów, a nowe smartfony będą mogły odejść od prostokątnego kształtu.

Baterie o większej pojemności

Prawdopodobnie najbardziej pożądane wśród użytkowników usprawnienie – nowe funkcje pochłaniają dużo więcej energii, więc czas pracy telefonu jest krótszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj