Kilka rad na temat bezpiecznego zawierania umowy leasingu

0

Umowa leasingu samochodu to jedna z najwygodniejszych rozwiązań dla firm, dzięki której stajemy się posiadaczami atrakcyjnych modeli aut. Nie dość, iż gwarantuje nam ona pakiet ubezpieczeń, to dodatkowo nie musimy zamartwiać się zbędnymi formalnościami i płacić zbyt wygórowanych cen rat. Warto jednak zachować ostrożność i kierować się zdrowym rozsądkiem przy jej zawieraniu.

Na co zwrócić uwagę w umowie leasingu? – porady

  • Przede wszystkim, powinniśmy dobrze zapoznać się z umową, którą mamy zamiar zawrzeć. Jest w niej umieszczona również tabela opłat i prowizji, której znajomość jest dla nas niezbędna.
  • Warto zapoznać się z usługami dodatkowymi, które oferowane są wraz z umową leasingu. Mogą to być np. ubezpieczenia, polisy na życie, czy pakiety serwisowe oferujące przeglądy okresowe.
  • Należy dobrze zapoznać się z wysokością oraz liczbą rat leasingowych. Porównując oferty, można samodzielnie obliczyć sumy opłat, ponieważ obliczone, zazwyczaj różnią się w innych firmach.
  • Umowy leasingu często zawierają postanowienia co do ograniczeń w korzystaniu z pojazdu. Są to informacje, czy osoby trzecie mają zezwolenie na taki użytek, bądź czy może on być wykorzystywany do innych działalności, jak np. nauki jazdy. Naruszenie takich postanowień może wiązać się z grzywną, a nawet wypowiedzeniem umowy.
  • Przed podpisaniem umowy, warto również sprawdzić wiarygodność i stabilność finansową finansującego, by móc korzystać z auta bez zakłóceń.

Nie ulega wątpliwości, iż umowa leasingu jest bardzo korzystna. Pamiętajmy jednak o kilku prostych zasadach, które zagwarantują nam bezpieczeństwo i komfort jej zawarcia.