Home LifeStyle Pomysły na nieszczelne okna

Pomysły na nieszczelne okna

0

Zima to pora roku, w której musimy zadbać o swoje zdrowie bardziej, niż w przypadku pozostałych okresów. Zimno, mróz, zawieje i zamiecie śnieżne mogą szybko doprowadzić do chorób płuc, grypy, czy przeziębień. Ważne, by nasz dom stanowił dla nas azyl, w którym dominuje ciepło i komfort, jednak co zrobić w przypadku zimna, które przedostaje się przez rozszczelnione okna? By nie dopuścić do tego problemu, warto poznać kilka rad na temat skutecznego uszczelniania okien.

 

Uszczelnienie okien – jak to zrobić?

  • Jeśli pomiędzy szybą a ramą powstały szpary, można je wyeliminować za pomocą silikonu. Warto zakupić bezbarwny, który po utwardzeniu nie będzie widoczny.
  • Szpary między skrzydłem a futryną, skutecznie wypełnić możemy za pomocą gotowych uszczelek samoprzylepnych. Nie dość, iż są one łatwo dostępne, to dodatkowo łatwe w montażu. Uszczelki gumowo-silikonowe mają największą wytrzymałość, a z kolei silikonowe – najlepsze właściwości termoizolacyjne.
  • Przestrzenie powstałe pomiędzy ścianą a ościeżnicą wypełnia się za pomocą pianki montażowej poliuretanowej, która może być nakładana za pomocą specjalnego pistoletu, bądź występować w sprayu. Należy pamiętać, by nie nakładać jej za dużo, ponieważ zwiększa ona swoją objętość!

Jeśli okna w Twoim domu są przestarzałe i nieszczelne – nie załamuj się. Istnieją sposoby, które pomogą Ci w pozbyciu się niechcianych szczelin, które w nich występują.

NO COMMENTS

Exit mobile version