Sztuczna inteligencja jako niesamowita dziedzina nauki

0

Technologia idzie naprzód – w ostatnich latach rozwija się intensywnie, dostarczając konsumentom wiele nowych usług, czy produktów. Nowoczesne komputery, systemy płatności, roboty, towarzyszą nam każdego dnia, podczas zakupów, rozrywki, pracy, czy porządków domowych. Sztuczna inteligencja – zapewne każdy słyszał takie określenie, ale czy ludzie zdają sobie sprawę co ono oznacza?

Sztuczna inteligencja – co to takiego?

Sztuczna inteligencja to dziedzina wiedzy, która swoim zasięgiem obejmuje takie działy jak obliczenia ewolucyjne, logikę rozmytą, robotykę, czy sieci neuronowe w informatyce. Ten specjalny dział informatyki zajmuje się tworzeniem modeli zachowań inteligentnych oraz programów komputerowych symulujących te działania.
Programy, systemy obsługujące nas w sklepie, roboty, które pomagają nam w sprzątaniu, to wszystko zaliczyć można do sztucznej inteligencji. Co istotne, naukowcy nie poprzestają na dotychczasowych wynalazkach, tworząc i programując coraz to nowsze i bardziej inteligentne. Eksperci uważają, iż istnieje 50% prawdopodobieństwo osiągnięcia przez sztuczną inteligencję ludzkiego poziomu przed 2040 rokiem. W 2015 roku amerykańscy badawcze stworzyli program, który w zawodach z analizy danych pokonał aż 615 drużyn na 906, które składały się z ludzi. Niesamowite!

Sztuczna inteligencja to niewątpliwie niesamowita dziedzina nauki, jednakże doprowadzenie wynalazków do poziomu inteligencji ludzkiej może okazać się wielkim błędem, mogącym nawet doprowadzić do upadku naszej rasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj