Sposób na skuteczne pozbycie się kleszczy z ogrodu

Jak wypędzić kleszcze z ogrodu?

Do niedawna kleszcze można było spotkać tylko w lasach, w parkach lub na łąkach. Obecnie mamy do czynienia z ich zwiększoną ilością. Jest to głównie powód ocieplenia klimatu. Czasem wystarczy, że tylko jeden osobnik przedostanie się do naszego ogrodu, żeby pojawił się problem z obecnością kleszczy.

Środki chemiczne na wypędzenie kleszczy dostępne w sklepach, często mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Niszczą one również pożyteczne owady. Jednym z bezpieczniejszych sposobów na pozbycie się kleszczy jest wykorzystanie niektórych gatunków roślin.

Do roślin, odstraszają kleszcze zaliczamy:

  1. Wrotycz – Intensywny zapach tej rośliny skutecznie odstrasza kleszcze. Oprócz tego pozbędziemy się innych pasożytów, takich jak stonka ziemniaczana czy mszyce.
  2. Czeremcha zwyczajna – Rosyjscy naukowcy dowiedli, że odwar przygotowywany z gałęzi oraz kory tej rośliny skutecznie pomaga pozbyć się kleszczy.
  3. Tatarak – Olejek eteryczny zawarty w tej roślinie ma w składzie aż 82% azaronu. Substancja ta, choć groźna dla kleszczy, jest zupełnie bezpieczna dla ludzi.

Post Author: itlife.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.