Epoka autonomicznych samochodów

0

Dla niektórych miłośników motoryzacji wizja ta może wydać się koszmarem, lecz systemy komputerowe w końcu całkowicie przejmą kontrolę nad wszelakimi pojazdami. Już dzisiaj obserwujemy ich zaawansowane testy, a autonomiczne samochody mają niebawem pojawić się w salonach.

Dlaczego zostaną dominującą technologią?

Człowiek nie jest wymarzonym kandydatem na kierowcę pojazdu mechanicznego. Jego zmysły i reakcje nie są stuprocentowo skuteczne nawet przy mniejszych prędkościach. Ponadto żywy kierowca lubi łamać przepisy, a czasami nawet wsiąść do auta w stanie nietrzeźwym. Z tego powodu dochodzi do wypadków, a niewinni ludzie tracą życie. Komputer ma stać się dużo bezpieczniejszym kierowcą. Na podstawie matematycznych analiz oraz danych z kamer i czujników zawsze będzie na pierwszym miejscu stawiał bezpieczeństwo. Dzięki pojazdom autonomicznym centralny system będzie mógł kierować przepływem ruchu, a tym samym zapobiegać powstawaniu korków. Krótsza obecność samochodu na drodze to również korzyści dla środowiska naturalnego.

Samochody autonomiczne zdominują drogi jeszcze w tym wieku. Skończą się szaleńcze wyścigi oraz inne negatywne zachowania.